Starší dorostenky: DHC PLZEŇ X HC Háje – 31:19 (3.4.2022)

Vlažný úvod se nakonec starším dorostenkám podařilo přetavit ve vysokou výhru a zisk dvou bodů.

Utkání odstartovalo poněkud netradičně. Celých deset minut se ani jednomu družstvu nedařilo prolomit ledy a vstřelit první branku. To se nakonec podařilo domácím a Plzeň šla ve třinácté minutě do vedení 3:1. Ve čtyřicáté minutě zvyšovala Maru Krejbichová na 7:4. Hostující tým nedokázal najít cestu plzeňskou obranou a domácí mohli v klidu budovat vyšší náskok. Těsně před poločasovou sirénou se podařilo Plzni z rychlého protiútoku vstřelit branku a do šatny se tak odcházelo za příjemného stavu 14:9.

Druhý poločas už byl od začátku jasně v rukou Plzeňanek, které se i přes vyloučení už ve čtyřicáté minutě radovaly z vedení o deset branek 20:10. Skóre na tabuli u tohoto rozdílu zůstalo až do závěrečné desetiminutovky, ve které se domácím podařilo navýšit své vedení o dalších pár branek. Finální branku vstřelili sice hosté, ale domácím už nic nebránilo v radosti z vysoké výhry 31:19.

„Začátek utkání byl velmi rozpačitý z obou stran. Nám se dařilo v obranné činnosti,
ale v útočné fázi, a to díky neschopnosti vstřelit branku, to bylo velmi slabé. V druhé polovině prvního poločasu se naše koncovka zlepšila a po zásluze jsme do šaten odcházeli
s vedením o pět branek. Začátek druhého poločasu jsme po důkladné domluvě a ujasnění taktických úkolů dobře začali a během úvodních 10 minut jsme soupeři odskočili na rozdíl 10 branek, což se ukázalo jako rozhodující pro výsledek utkání. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Máji Polankové, které se velmi dařilo střelecky, a i Vali Toušovou, která své šance také výtečně proměňovala. Pochvalu si také zaslouží týmová bojovnost a jsem rád, že jsme v tomto utkání, i když ve velmi oslabené a omlazené sestavě, zvítězili. Jsem rád, že si
v tomto utkání zahrály všechny hráčky a že se každá dokázala brankově prosadit,“
hodnotil utkání trenér Pavel Touš.

V dalším kole čeká naše starší dorostenky výjezd do Písku, kde své utkání odehrají v neděli 10.4.2022 ve 13:00.

Dubská 5, Hofírková 1, Tomanová 2, Polanková 9, Krejbichová 3/1, Čejková, Mancellari 1, Růžičková 2, Šindelářová, Toušová 8