První body roku 2022!!! (DHC PLZEŇ X KPR Ruch Chorzów 31:22)

detail První body roku 2022!!! (DHC PLZEŇ X KPR Ruch Chorzów 31:22)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Od úvodních minut bylo na hřišti jasně vidět, kdo hraje doma a má větší chuť vyhrát. Domácím se dařilo vše, co mohlo a předvedli spoustu krásných akcí. Odměnou jim pak byla sladká tečka v podobě dvou bodů.

Na polský Chorzów se ještě ve čtvrté minutě usmívala naděje, když vedl 3:2. Tříbranková šňůra domácích branek ale všechny naděje hostujícího týmu smazala, od té doby se totiž soupeř k vedení už nedostal. Ve čtrnácté minutě po čtvrtém gólu Verči Galuškové už Plzeň vedla 8:4. Tento čtyřbrankový náskok si domácí udržely až do konce poločasu. Do šaten se odcházelo za stavu 15:11.

Druhý poločas otevřela brankou Pája Kepková a ve čtyřicáté minutě Plzeňanky vedly o sedm branek 22:15. Chorzów sice dokázal stáhnout zpět na poločasový rozdíl, ale ne na dlouho. Během dalších sedmi minut bylo skóre jasně na straně Plzně 29:20. Do konce utkání se brankový rozdíl už nezměnil a výsledek 31:22 potvrdil domácím první letošní body.

„Zápas jsme zvládli výborně. Byla to velmi zajímavá konfrontace. Herní styl byl odlišný od toho, na který jsme zvyklí a ze začátku nám trvalo, než jsme si soupeře osahali, ale pak už jsme trpělivým a koncentrovaným výkonem získali první letošní body,“ shrnul trenér plzeňských, Richard Řezáč.

„Soupeř byl velmi silný ve hře 1:1 a když jsme toto zvládli, tak jsme se mohli snažit
o jednoduché zakončení z první a druhé vlny. V útočné fázi se dařilo spojkám tvořit tlak na obranu a díky tomu jsme si vytvářeli dobré střelecké příležitosti. Velmi dobře zahrála Denisa Franzová a se 100% úspěšností ze sedmiček ji podporovali Galušková s Vlachovou. Od tohoto výkonu se budeme odrážet do dalších zápasů,“
dodal.

Příští utkání odehrajeme v sobotu 15.1.2022 na půdě Olomouce, se kterou jsme na podzim doma porazili rozdílem deseti branek 28:18.

Kepková 2, Šmrhová, Bušauerová 1, Formanová, Řezáčová, Drozdová 1, Franzová 7, Mancellari, Galušková L. 3, Lásková 3, Melicharová 1, Galušková D., Tomanová, Vlachová 5/2, Malá, Galušková V. 8/5