První zápas v novém roce na domácí palubovce! (DHC PLZEŇ X KPR Ruch Chorzów 8.1.2022)


První zápas v novém roce na domácí palubovce! (DHC PLZEŇ X KPR Ruch Chorzów 8.1.2022)

detail První zápas v novém roce na domácí palubovce! (DHC PLZEŇ X KPR Ruch Chorzów 8.1.2022)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Po dlouhé zimní pauze se ženy vrací na hřiště a hned doma! 8.1.2022 od 15:00 nastoupí proti polskému soupeří KPR Ruch Chorzów.

Všechny týmy česko-slovenské nejvyšší soutěže mají za sebou dlouhou zimní pauzu, během které měli prostor na to zalepit díry ve svých herních systémech. To, jak se který tým připravil na druhou polovinu sezóny ukáže hned první kolo, které se odehraje v průběhu tohoto víkendu.

Plzeňské hráčky nastupují do jarní části soutěže (i když ještě dohrávají poslední utkání té podzimní) z pátého místa, jako třetí nejlepší český celek, zatímco polský tým z místa jedenáctého. Náš sobotní soupeř ale podává velmi nestabilní výkony, dokázal třeba remizovat se sedmou Olomoucí a potrápit spoustu dalších silných soupeřů.

„Po takřka dvou měsících nás čeká zápas o důležité body. Čeká nás poslední utkání podzimní části. Snažili jsme se udržet v dobré kondiční připravenosti, ale díky reprezentační pauze a pracovně-školním povinnostem to bylo složitější. Přes to jsme odehráli tři přípravná utkání
a zapracovali na individuálních činnostech jednotlivce a herním systému. Jsem rád, že jsme vydrželi i po zdravotní stránce v pořádku. Ve čtvrtek jsme provedli preventivní antigenní testy, abychom se ubezpečili, že je vše 100% v pořádku,“
sdělil trenér Richard Řezáč.

­„Soupeř z Chorzówa je velice nepříjemným protivníkem, který dokáže dávat pravidelně třicet a více branek. Určitě nás tedy nečeká jednoduchý úkol, ale při rozborech jsme se snažili najít slabá místa soupeře, kterých v utkání musíme využít. Zápas musí mít z naší strany vysokou základní kvalitu hry, protože druhá polovina soutěže bude ještě velmi vyrovnaná a je třeba primárně uhájit body z domácích zápasů, abychom se udrželi v horní části tabulky a atakovali pozice play-off. Těšíme se i na naše fanoušky, kteří nás doufám, po tak dlouhém půstu, přijdou podpořit,“ připravuje trenér na utkání.

Rádi Vás na utkání uvidíme a doufáme, že holkám vytvoříte opět velmi příjemnou atmosféru.

2022-01-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň