Předvánoční písecká jízda (Memoriál Rudolfa Žaby - 17. – 19. 12. 2021)


Předvánoční písecká jízda (Memoriál Rudolfa Žaby - 17. – 19. 12. 2021)

Poslední předvánoční víkend vyrazily starší žačky tentokrát na jih Čech – do Písku.

V pátek je čekalo plzeňské derby – proti hráčkám HK Slavia VŠ Plzeň. Začátek byl vyrovnaný a my jsme několik šancí neproměnili. Pak jsme se ale zklidnili a postupně jsme si vypracovali náskok (vyhráli jsme 18 : 8).

První sobotní utkání jsme nastoupili proti Písku B. Relativně rychle jsme si vytvořili náskok, a pak jsme ho ještě navýšili. K vidění byly především rychlé útoky. Vyhráli jsme 30 : 6.

Obdobně vypadal i další zápas proti Ivančicím, hodně se běhalo a padaly snadné branky. Vyhráli jsme 31 : 8.

První odpolední utkání jsme hráli Mostu. My jsme se bohužel nedokázali dostatečně koncentrovat v obraně, a tak jsme zpočátku pořád dotahovali. Mostecké hráčky byly rychlé a důrazné a my jsme se s tím těžko srovnávali. Pak jsme se ale konečně dokázali zlepšit. O poločase jsme vedli o gól. Ve druhé půli jsme nejdřív dvakrát ztratili míč a vzápětí dvakrát neproměnili. Pak už jsme se ale dostali do tempa a postupně jsme si vypracovali náskok, který narostl až na konečných 21 : 13.

Krásné utkání jsme odehráli i s dalším těžkým soupeřem – domácím Sokolem Písek A. Byl to souboj dvou dosud neporažených týmů. Hrálo se za bouřlivé podpory publika. Trochu nám z počátku haprovala obrana. Postupně jsme se ale zlepšili. Důležité bylo, že jsme v tomto utkání hráli opravdu hodně kolektivně – hned 11 z 12 hráček dalo gól - a tak soupeřky nevěděly, koho si hlídat dřív. K vidění byly nejen pěkné akce v postupném útoku, ale i několik rychlých přechodů. Nejméně dvakrát překvapily naše brankářky soupeřky dlouhou přihrávkou až na vzdálenější brankoviště. A tak pořád padaly góly. Vyhrály jsme 20 : 12.

V neděli ráno jsme si nejprve zahráli proti Chrudimi. Soupeř měl v týmu několik hráček, které toho nemají moc odehráno, a tak jsme měli od začátku převahu. Ve druhém poločase si naše hráčky vyzkoušely zakončení levou rukou. Vyhrály jsme 34 : 3.

Naše poslední utkání bylo i závěrečným utkáním celého turnaje. Naším soupeřem byly Háje. Před závěrečným zápasem měly Háje jednu prohru, Písek jednu prohru a my jsme byly bez porážky. V případě naší prohry tedy hrozila minitabulka. A začátek utkání nasvědčoval tomu, že to tak bude. Nám trvalo trochu déle, než jsme se dostali do tempa. A tak si soupeř vypracoval pětibrankový náskok 1 : 6. Pak k obratu zavelela Laura a společně s Břízou začaly soupeřkám zatápět. Postupně jsme začali stahovat. V brance přidala důležité zákroky Kauty. Do poločasu jsme stáhli na jednogólový náskok. Začátek druhé půlky se nám vydařil a v šesté minutě jsme vedli o dva góly. Gól z dálky dala Voda a důležitý gól z křídla Bebe. Postupně jsme získávali jistotu a s ní i náskok. Ten jsme udrželi až do konce. Vyhráli jsme 18 : 13.

Celkově jsme předváděli pěkné týmové výkony. S výjimkou posledního zápasu jsme v každém utkání střídali dvě šestky, a tak všechny hráčky odehrály přibližně stejně minut. Gólově se prosazovaly všechny hráčky. Pochvalu zaslouží zejména hráčky 2008, které dokázaly být starším kamarádkám rovnocennými parťačkami. A co víc – v důležitých chvílích dávaly branky.

Nejlepší hráčkou družstva byla Laura Vopatová.

Nejlepší střelkyní turnaje byla Laura Vopatová.

Speciální byl turnaj pro Naty Nyklesovou. U nás se tentokrát nevešla do nominace. Písek B však neměl brankářku, a tak Komár využila jejich nabídku a odchytala celý turnaj v netradičně v píseckých barvách. O tom, že předvedla velmi dobré výkony, svědčí i cena pro nejlepší brankářku celého turnaje, kterou si odváží!

Hrály:

Bezdičková 16, Budková A. 6, Budková K. 14, Březinová 12, Dostalová 11, Hanzlíková 20, Košková 14, Madleňáková 6, Růžková M. 12, Stulíková 17, Vopatová 33, Šollarová 9

Chytaly Kaucká a Chvátalová (za Písek B Nyklesová)

2021-12-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň