Předvánoční písecká jízda (Memoriál Rudolfa Žaby - 17. – 19. 12. 2021)

Poslední předvánoční víkend vyrazily starší žačky tentokrát na jih Čech – do Písku.

V pátek je čekalo plzeňské derby – proti hráčkám HK Slavia VŠ Plzeň. Začátek byl vyrovnaný a my jsme několik šancí neproměnili. Pak jsme se ale zklidnili a postupně jsme si vypracovali náskok (vyhráli jsme 18 : 8).

První sobotní utkání jsme nastoupili proti Písku B. Relativně rychle jsme si vytvořili náskok, a pak jsme ho ještě navýšili. K vidění byly především rychlé útoky. Vyhráli jsme 30 : 6.

Obdobně vypadal i další zápas proti Ivančicím, hodně se běhalo a padaly snadné branky. Vyhráli jsme 31 : 8.

První odpolední utkání jsme hráli Mostu. My jsme se bohužel nedokázali dostatečně koncentrovat v obraně, a tak jsme zpočátku pořád dotahovali. Mostecké hráčky byly rychlé a důrazné a my jsme se s tím těžko srovnávali. Pak jsme se ale konečně dokázali zlepšit. O poločase jsme vedli o gól. Ve druhé půli jsme nejdřív dvakrát ztratili míč a vzápětí dvakrát neproměnili. Pak už jsme se ale dostali do tempa a postupně jsme si vypracovali náskok, který narostl až na konečných 21 : 13.

Krásné utkání jsme odehráli i s dalším těžkým soupeřem – domácím Sokolem Písek A. Byl to souboj dvou dosud neporažených týmů. Hrálo se za bouřlivé podpory publika. Trochu nám z počátku haprovala obrana. Postupně jsme se ale zlepšili. Důležité bylo, že jsme v tomto utkání hráli opravdu hodně kolektivně – hned 11 z 12 hráček dalo gól - a tak soupeřky nevěděly, koho si hlídat dřív. K vidění byly nejen pěkné akce v postupném útoku, ale i několik rychlých přechodů. Nejméně dvakrát překvapily naše brankářky soupeřky dlouhou přihrávkou až na vzdálenější brankoviště. A tak pořád padaly góly. Vyhrály jsme 20 : 12.

V neděli ráno jsme si nejprve zahráli proti Chrudimi. Soupeř měl v týmu několik hráček, které toho nemají moc odehráno, a tak jsme měli od začátku převahu. Ve druhém poločase si naše hráčky vyzkoušely zakončení levou rukou. Vyhrály jsme 34 : 3.

Naše poslední utkání bylo i závěrečným utkáním celého turnaje. Naším soupeřem byly Háje. Před závěrečným zápasem měly Háje jednu prohru, Písek jednu prohru a my jsme byly bez porážky. V případě naší prohry tedy hrozila minitabulka. A začátek utkání nasvědčoval tomu, že to tak bude. Nám trvalo trochu déle, než jsme se dostali do tempa. A tak si soupeř vypracoval pětibrankový náskok 1 : 6. Pak k obratu zavelela Laura a společně s Břízou začaly soupeřkám zatápět. Postupně jsme začali stahovat. V brance přidala důležité zákroky Kauty. Do poločasu jsme stáhli na jednogólový náskok. Začátek druhé půlky se nám vydařil a v šesté minutě jsme vedli o dva góly. Gól z dálky dala Voda a důležitý gól z křídla Bebe. Postupně jsme získávali jistotu a s ní i náskok. Ten jsme udrželi až do konce. Vyhráli jsme 18 : 13.

Celkově jsme předváděli pěkné týmové výkony. S výjimkou posledního zápasu jsme v každém utkání střídali dvě šestky, a tak všechny hráčky odehrály přibližně stejně minut. Gólově se prosazovaly všechny hráčky. Pochvalu zaslouží zejména hráčky 2008, které dokázaly být starším kamarádkám rovnocennými parťačkami. A co víc – v důležitých chvílích dávaly branky.

Nejlepší hráčkou družstva byla Laura Vopatová.

Nejlepší střelkyní turnaje byla Laura Vopatová.

Speciální byl turnaj pro Naty Nyklesovou. U nás se tentokrát nevešla do nominace. Písek B však neměl brankářku, a tak Komár využila jejich nabídku a odchytala celý turnaj v netradičně v píseckých barvách. O tom, že předvedla velmi dobré výkony, svědčí i cena pro nejlepší brankářku celého turnaje, kterou si odváží!

Bezdičková 16, Budková A. 6, Budková K. 14, Březinová 12, Dostalová 11, Hanzlíková 20, Košková 14, Madleňáková 6, Růžková M. 12, Stulíková 17, Vopatová 33, Šollarová 9

Chytaly Kaucká a Chvátalová (za Písek B Nyklesová)