Plzeňská liga mladších žaček (Rokycany 18. 12. 2021)


Plzeňská liga mladších žaček (Rokycany 18. 12. 2021)

Poslední letošní turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se uskutečnil v sobotu v Rokycanech. Turnaje se z důvodů karantén nakonec zúčastnila pouze 4 družstva, včetně dvou našich.

DHC A

Áčko vstoupilo do turnaje snadnou výhrou proti Kynžvartu, když náskok si holky vybojovaly již v osobní obraně. Ve hře ale obrana zdaleka nebyla tak důrazná, jak by být měla, a soupeři jsme kvůli tomu dovolili hned 7x skórovat (osobka 11:2, celkově 25:9).

Druhý zápas proti klubovým kolegyním se vůbec nepovedla první polovina osobní obrany, kdy holky hrály úplně bez pohybu a soupeřky se nečekaně držely na dostřel (v 5.min 5:4). V druhé polovině však začaly holkám z béčka docházet síly a náskok narostl. Hra pak byla podobná jako proti Kynžvartu. Chuť získávat míče a zakončovat z rychlých útoků byla vyvážena až školáckými chybami v obraně a velkým množstvím technických chyb. Nebýt Rózy v brance, výsledek by byl o hodně vyrovnanější (osobka 11:4, celkově 32:12).

Poslední zápas proti Rokycanům bohužel žádné zlepšení nepřinesl. V osobce se nechtělo bránit už téměř nikomu a výsledkem tak byla ostuda v podobě prohry 6:7. Ve hře pak holky dostaly za úkol výsledek nejen otočit, ale vyhrát rozdílem minimálně 10 branek, což se jim především kvůli velkému množství technických chyb nepodařilo, a proto po zápasu přišel slíbený trest v podobě kliků (osobka 6:7, celkově 20:12).

Celkově s výkonem holek na turnaji rozhodně být spokojeni nemůžeme. Podcenění soupeřů a přizpůsobení hry jejich úrovni se proti silnějším týmům může snadno vymstít. V průběhu podzimu holky rozhodně ukázaly, že dokážou hrát o hodně lépe.

Hrály:

Červená 9, Dlesková 8, Egermajerová 8, Kampfová 4, Kaucká 1, Kurešová 1, Rittichová 14, Růžičková 5, Samcová 16, Sedláčková 9,

Chytaly:

Červená, Kaucká

 

DHC B

Béčko se v prvním zápasu potkalo s týmem Rokycan a začátek to byl více než vlažný. Soupeř, v jehož řadách je i několik velmi šikovných kluků, byl o hodně pohyblivější, a my naopak při osobce ztráceli jeden míč za druhým. Ve hře se holkám již dařilo o trochu více, ale i tak jsme se silným soupeřem jasně prohráli (osobka 3:10, celkově 10:19).

Druhý zápas proti áčku byl naopak pohyb v osobce o hodně lepší a holky se zkušenějším soupeřem dlouho držely krok. Ve hře si pak i kvůli nedůrazné obraně soupeře dokázaly vytvořit řadu výborných střeleckých příležitostí, ale spousta z nich ztroskotala na Róze v brance. Výsledek je tak nakonec o hodně krutější, než by vypovídalo výkonům na hřišti (osobka 4:11, celkově 12:32).

V posledním zápasu se ale holky konečně prosadily i výsledkově a po ještě poměrně vyrovnané osobce dokázaly přehrát Kynžvart (osobka 9:6, celkově 23:16).

Celkově měl výkon družstva rozhodně vzrůstající tendenci. Škoda je zápasu proti Rokycanům, kde holky mohly rozhodně uhrát lepší výsledek. Ve hře je vidět stále spousta chyb, což je ale zapříčiněno i tím, že v družstvu je řada minižaček, z nichž pro některé to byl dnes vůbec první turnaj ve vyšší kategorii. Holkám tak určitě patří pochvala především za bojovnost, ve které jako již tradičně hrála prim především Julča. Střelecky se nejvíce dařilo Lucce, ale prosadit se dokázaly téměř všechny hráčky.

Hrály:

Cvačková 2, Čardová 7, Kaucká 15, Krejčí 1, Krejzová, Lontscharová 3, Markupová 3, Pivoňková 4, Rybová 3, Vodrážková 7

Chytaly:

Čardová, Pivoňková, Rybová

2021-12-18 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň