Zlatý Mikulášský turnaj mladších žaček (Most 10. 12. 2021)

V pátek v brzkých ranních hodinách odcestovalo družstvo mladších žaček na turnaj do Mostu, který byl kvůli aktuálním opatřením bohužel jen jednodenní. I tak se ale turnaje zúčastnilo 8 družstev, na které čekalo 7 zápasů po 20min.

Po strastiplné cestě jsme se hned v prvním zápasu utkali se soupeřem, kterého velmi dobře známe a u kterého bylo jasné, že půjde o klíčový zápas v boji o medaile, což se také potvrdilo. Slavie Plzeň měla o hodně lepší vstup do utkání, nám se vůbec nedařilo střelecky, a tak nebylo divu, že ve 12.minutě svítilo na ukazateli pro nás velmi nelichotivé skóre 0:4. Pak se však o hodně zlepšila obrana, Lucka zavřela branku, a především jsme se konečně začali trefovat v útoku. Krůček po krůčku se skóre dařilo stahovat, až nakonec v poslední minutě Bětka trefila více než vybojovanou výhru 5:4!

Druhý zápas proti Kobylisům byl snadný (15:1), ale následující dva, byť jsme je výsledkově zvládli, za povedené určitě považovat nemůžeme. Holky se až příliš přizpůsobily úrovni soupeřů a obzvláště 7 inkasovaných branek od béčka Mostu, za nějž hrály převážně minižačky, si do vitríny určitě nedáme (Most 20:7, Kynžvart 18:3). Proti áčku Mostu už pak byl ale výkon o něco koncentrovanější (19:5).

Stejně tak jako proti Zlínu, který nakonec skončil třetí, musely holky rozhodně přidat. Výborně nám vyšel vstup do zápasu (v 7. minutě 7:1), ale pak holky polevily a nechaly soupeře stáhnout až na rozdíl 3 branek (9:6). Závěr jsme však již v klidu zvládli a v poslední pětiminutovce neinkasovali (14:6).

Poslední zápas s Ústím nad Labem již byl především o počtu nastřílených branek, a i když výkon nebyl nijak přesvědčivý, zaslouženě jsme mohli slavit zlaté mikulášské medaile (18:2).

Celkově musíme být s turnajem rozhodně spokojeni. Klíčový zápas proti Slávii holky i přes nepovedený začátek nevzdaly a dokázaly jej nakonec otočit. Další zápasy byly především o sbírání zkušeností pro méně zkušené hráčky, z nichž některé příležitost využily více (především Naty, Julča, Egi), některé méně. Pozitivem ale je, že střelecky se prosadily všechny holky a že tentokrát byly branky rozděleny mezi více hráček, kdy k tradičním střelcům (Róza, Lůca, Vendy) se přidali i další. Pěkné výkony předvedly i všechny brankářky, z nichž Bětka byla dokonce vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje!

Ač výsledky pro nás v této kategorii nejsou až tak důležité a jsme si vědomi toho, že výkony holek by mohly být ještě o hodně lepší, tak je zároveň nutno vnímat, že projev družstva má turnaj od turnaje rozhodně vzestupnou tendenci a určitě je proto potřeba všechny pochválit.

Cvačková 3 střely / 1 branka, Čardová 5/3, Červená 26/20, Dlesková 11/9, Egermajerová 10/6, Kampfová 3/2, Kaucká 15/8, Poskočilová 14/9, Rittichová 22/17, Růžičková 7/5, Samcová 17/14, Sedláčková 12/8, Vodrážková 12/6