Starší dorostenky DHC PLZEŇ X Házená Jindřichův Hradec 25:28 (21.11.2O21)

detail Starší dorostenky DHC PLZEŇ X Házená Jindřichův Hradec 25:28 (21.11.2O21)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

V posledním kole podzimní části Plzeň hostila tabulkově slabšího soupeře z Jindřichova Hradce.

Soupeř do utkání vstoupil odhodlaně, a nakonec si s sebou odvezl dva body.

Úvodní minuty utkání patřily Plzni. Po dvou brankách Nikol Melicharové šly domácí do vedení 2:0. Soupeři se ale podařilo vstřelit branku a utkání se dlouho drželo na těsném rozdílu, až do osmnácté minuty, kdy hosté srovnali na 8:8. Vyrovnané skóre se drželo dalších pět minut (11:11), pak se Plzni podařilo odskočit opět na rozdíl dvou branek (13:11;14:12). Hradci se nicméně ještě podařilo stáhnout
a poločas skončil těsně 15:14.

Druhý poločas se nesl na stejné vlně. Domácí hráčky si držely náskok, který ale hostující tým statečně stahoval. Ve čtyřicáté osmé minutě však přišel zlom a do vedení šel postupně soupeř
(22´ 22:24). Na to domácí lavička reagovala time-outem, po kterém pro Plzeň naneštěstí přišlo vyloučení a hradečtí šli do vedení o čtyři branky (22:26). To už se našim dorostenkám zvrátit nepodařilo a utkání skončilo 25:28.

„Věděli jsme, že nás čeká těžší zápas než v pondělí, což se také potvrdilo. V úvodu jsme šli hned do vedení, hráli jsme koncentrovaně, pozorně v obraně, a i v útočné fázi jsme příliš nechybovali. Škoda, že jsme soupeři brankově neodskočili na větší rozdíl, protože koncovky utkání nám poslední dobou moc nešly a chtěly jsme mít v poločase větší náskok. Mrzí mě nedisciplinovanost a nekázeň v závěru prvního poločasu, která nás stála větší brankový rozdíl do 2. poločasu. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, jenže v polovině nám začali docházet síly, soupeř toho využil a dostal se do vedení. I přes veškerou snahu se nám již nepodařilo výsledek otočit v náš prospěch, a tak jsme odešli z tohoto zápasu bohužel jako poražení. Je škoda, že v posledním utkání podzimu jsme nebodovali.“ zhodnotil smolný výkon domácí trenér Pavel Touš.

„I tak bych chtěl holkám poděkovat za bojovnost a nasazení ve všech podzimních utkáních
a věřím, že se dobře připravíme na jarní boje o nejvyšší příčky soutěže. Chci poděkovat všem, jak vedení klubu, tak i časoměřičům, rodičům, kolegům a vedoucímu družstva za výbornou organizaci a spolupráci při zajišťování našich utkání.“
dodává s úsměvem nakonec.

Starší dorostenky po posledním utkání obsazují 5. příčku a do jarních bojů vstoupí 13.2.2021 doma proti pražské Slavii.

Kordíková 2, Dubská 2, Komárková, Hofírková, Buřičová, Tomanová 1, Melicharová 7, Bernhardová, Hanzelínová 1, Malá, Vávrová 8/4, Čejková, Mancellari 1, Šindelářová, Heřmánková, Toušová 2