Starší dorostenky jedou z Olomouce bez bodů! (Olomouc X DHC 29:25)

Sobota 6.11.2021 se nesla v duchu dlouhého cestování vlakem mezi Plzní a Olomoucí.

Olomoucké ledy však bohužel starší dorostenky nedokázaly rozbít a domů jedou poraženy.

Stav utkání se držel vyrovnaný do páté minuty (3:3), pak přišla z domácí strany šňůra čtyř branek a najednou byl stav 7:3. Po delší době se pak na těsný kontakt jedné branky Plzeň dostala ve dvacáté třetí minutě 12:11. Olomouckým hráčkám se náskok nepodařilo o moc navýšit a s koncem prvního poločasu na tabuli svítit stav 16:14.

Do druhého poločasu nevstoupily starší dorostenky vůbec zle a rychle opět vyrovnaly (34´ 17:17). Domácí měli ale vždy na vrch a během chvíle byli zpět ve vedení, tentokrát opět o tři branky (21:18). Plzeňské hráčky se nehodlaly vzdát a rychle reagovaly stažením na 23:22. Další šnůra pěti branek ale Olomouci velmi pomohla a rázem bylo jasno (27´ 28:22). DHC se sice snažilo, na výhru to ale bohužel nestačilo, a z Olomouce veze porážku 29:25.

„Zápas začal v rychlém tempu, oba týmy předváděli dobrou hru v přechodu do útočné fáze. My jsme si z těchto rychlých přechodů vytvářeli hodně brankových příležitostí, ale opět se projevil náš problém, který nás prakticky provází po celou sezónu, a to je neproměňování vyložených šancí. Nebyli jsme horším týmem, v obrané činnosti jsme také nezaostávali, ale pokud nezlepšíme zakončování akcí brankami, tak vyhrávat nemůžeme a o tom jsme se zase přesvědčili. Bojujeme s tím od začátku sezóny a věřím, že v dalších posledních dvou zápasech uděláme maximum pro zlepšení, stejně jako v trénincích. Pochvalu zaslouží všechny hráčky za nasazení a odvedený výkon, ale každá se musí zamyslet nad svojí koncentrací v zápasu.“ zhodnotil utkání trenér Pavel Touš.

O víkendu bodu mít dorostenky volnou. V pondělí 15.11.2O21 v 18:00 se pak utkají s dalším plzeňským týmem – HC PLZEŇ.

Dubská 3, Krausová 2, Voráčková, Komárková 4, Buřičová 3, Tomanová 4, Melicharová 6, Konderová 1, Čejková, Šindelářová, Toušová 2, Mancellari