Plzeňská liga starších žaček (7. 11. 2021 DHC Plzeň)

Již čtvrtý turnaj odehrály starší žačky. A znovu to bylo v hale 31. ZŠ Plzeň.

DHC Plzeň A

Áčko nastoupilo první utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň B. Naše holky vstoupily do utkání koncentrovaně. Velmi dobře bránily a získaly spoustu míčů. Na hřišti se protočily dvě šestky hráček a obě podaly velmi dobrý výkon. DHC Plzeň A - HK Slavia VŠ Plzeň B 30 : 5.

Druhé utkání odehrálo Áčko proti Kynžvartu a i v tomto zápase jasně dominovalo. Kynžvartské hráčky se snažily a podaly velmi statečný výkon, na vítězství to nestačilo. DHC Plzeň A - Házená Kynžvart 35 : 12.

Z třetího zápasu jsme opět skoro udělali drama. Začali jsme dobře a vypracovali si tříbrankový náskok. Pak jsme se ale zbytečně nechali vyloučit, neproměnili a rázem z toho byla poločasová remíza. Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli. I když jsme byli opticky herně lepší, na góly to bylo pořád vyrovnané. Až šest minut před koncem Bezďa několikrát po sobě získala míč a rychlé protiútoky sama proměnila. Vyhráli jsme 14 : 10.

Bezdičková 14, Budková A. 3, Budková K. 13, Březinová 5, Dostalová 4, Krejčíková 4, Loskotová 7, Madleňáková 5, Růžková A. 1, Růžková M. 7, Vopatová 12, Šuchmanová 4

Chytala Kaucká.

DHC Plzeň B

Béčko mělo hned první zápas turnaje příležitost oplatit soupeřkám z Chebu porážku z minulého turnaje. Obrana tentokrát fungovala velmi dobře, až na několik krátkých "zatemnění" se dařilo relativně ubránit. Zato v útoku jsme z velkého tlaku nedokázaly bohužel vytěžit tolik branek, kolik bychom si představovali, a tak pět minut před koncem jsme vedli jen o dvě branky. V posledních minutách jsme přidali na tempu a vyhráli 17 : 10.

Také Béčko hrálo druhé utkání proti Kynžvartu. Od začátku jsme udávali tempo zápasu, a i když podala kynžvartská děvčata sympatický výkon, herní převahu jsme měli my.. Vyhráli jsme 35 : 12.

Třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň bylo utkáním přátelským, a také se v tomto duchu neslo. Bohužel v průběhu turnaje se celku HK Slavia VŠ zranily obě brankářky, a tak se postupně v obou brankách vystřídaly všechny tři naše brankářky. V prvním poločase jsme si vypracovali čtyřgólový náskok, který jsme na začátku druhé půle šňůrou pěti branek ještě navýšili. Solidně jsme bránily a v útoku se snažily všechny hráčky. Nejvíce se dařilo Barče Hanzlíkové. Vyhráli jsme 22 : 11.

Burjasová 7, Cvačková 3, Hanzlíková 16, Klimešová, Košková 12, Palečková 6, Sedláčková 1, Stulíková 6, Svatoňová 2, Vaicová 4, Šantorová 4, Šollarová 12

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová