O horňácký pohár (Velká nad Veličkou 29. - 30. 10. 2021)

detail O horňácký pohár (Velká nad Veličkou 29. - 30. 10. 2021)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Poprvé po velmi dlouhé době (a pro všechny poprvé v kategorii starších žaček) se hráčky 2007 i 2008 dostaly na vícedenní turnaj. Aby si zahrály, musely absolvovat velmi dlouhou cestu vlakem - 3 přestupy (2 zpoždění) a více než 8 hodin na cestě.

DHC Plzeň A

K prvnímu zápasu nastoupily oba týmy proti sobě. Áčko bylo v prvním poločase lepší. Velmi dobře chytala Komár, dařilo se Vendy na křídle. Áčko vedlo v poločase o tři góly. Ve druhém poločase ale přišla řada chyb a chyběla i větší odvaha jít na branku. Už už to vypadalo, že utkání skončí spravedlivou remízou, ale nakonec bylo o gól šťastnější Béčko.

Druhý zápas narozilo Áčko na domácí tým Velička B. První poločas byl z naší strany ospalý, plný chyb a nepřesné střelby. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a soupeřky jasně přehráli 25 : 14. Výborně zahrála Aži.

Třetí zápas proti Písku jsme si to samy komplikovaly od začátku až do konce. První poločas byl vyrovnaný, chvílema se nám dařilo odskočit na tři branky, ale Písek vždycky dotáhl. I ve druhém poločase se vedení přelévalo a nám se nedařilo odskočit. Až v samém závěru rozhodla Laura brankou z trháku o naší jednogólové výhře.

Čtvrtý zápas proti Hájům byl bohužel další z těch nepovedených. Trápila nás střelba - buď jsme trefovali tyčky, nebo velmi dobře chytající hájeckou brankářku. Sice jsme na počátku vedli, ale potom přišly nedůslednosti v obraně a nepřesnosti v útoku. Úspěšnost střelby je až děsivá - z devítky z 11ti ran jen 3 góly. Z křídla z osmi střel jen dvě branky. Prohrály jsme 18 : 19.

Pátý zápas hrálo Áčko proti Zínu. První poločas nebyl nikterak vydařený, zato druhý byl o dost lepší. A i díky velmi dobře chytající Ádě se záhy podařilo odskočit a výsledek si pohlídat. Áčko vyhrálo 32 : 17.

První sobotní zápas nastoupily holky z Áčka proti Olomouci. První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme koncentrovaně bránili a postupně si vypracovali náskok. Vyhráli jsme 22 : 16.

Poslední utkání v turnaji jsme odehráli proti domácímu týmu Velička A. Soupeřkám vyšel začátek a rychle vedly 6 : 0. Nás nastartovala až branka Laury z rychlého protiútoku v 8. minutě. Postupně jsme začaly stahovat náskok soupeřek.

Áčko nakonec potrápilo všechny tři medailisty a se všemi třemi prohrálo jednogólovým rozdílem, přičemž ve dvou případech téměř po celý zápas vedlo. Nakonec z toho bylo smolné čtvrté místo.

Největším tahounem družstva byla Laura, která byla vyhlášena i nejlepší střelkyní celého turnaje.

Budková A. 5, Burjasová 11, Dostalová 18, Loskotová 10, Samcová 6, Stulíková 21, Svatoňová 8, Vopatová 56, Šantorová 11, Šollarová 11

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová

DHC Plzeň B

Béčko v prvním poločase utkání proti Áčku trochu zaostávalo. Nedařilo se proměňovat a v obraně holky nedokázaly udržet Lauru. O poločase vedlo Áčko o tři branky. Také vstup do druhého poločasu byl  poměrně nekoncentrovaný a Béčko prohrávalo dokonce o pět branek. Pak ale Koši svojí brankou nastartovala obrat. Najednou byla obrana koncentrovanější a donutila soupeřky k chybám. V brance holky držela Kauty. Postupně se podařilo dotáhnout náskok soupeřek a v poslední minutě srovnat. Áčko útočilo a my jsme se bránily. Pak se podařilo získat míč a Bezďa z trnáku pár vteřin před koncem rozhodla o osudu utkání. Derby tedy o gól (23:22) vyhrálo Béčko, i když v záapse předtím ani jednou nevedlo.

Do druhého utkání nastoupilo Béčko proti Písku. Hned úvodní minuty ukázaly, že to nebude vůbec jednoduchý zápas. Až do šesté minuty soupeřky vedly a my jsme se pomalu dostávali do tempa. Do poločasu jsme se jakžtakž vzpamatovali a dotáhli na remízových 12 : 12. Druhý poločas jsme výborně zahájili - dvakrát se podařilo získat míč Barče, jednou Anetce a rázem to bylo o tři. To nám pomohlo, my jsme se chytili a ve druhém poločase jsme měli více ze hry. Výborně zahrála Majda. Vyhráli jsme 28 : 20.

Třetí zápas jsme si udělaly těžký samy. Nepřesná střelba, laxnost v obraně a nekoncentrované brankřáky udělaly z prvního zápasu naprosto vyrovnaný poločas (vedly jsme 12 : 10). Ve druhém poločase jsme přepli na vyšší stupeň a během šesti minut odskočili na rozdíl šesti branek a postupně rozdíl ještě narůstal až na konečných 11 branek.

Čtvrtý zápas jsme nastoupili proti Olomouci. Zpočátku to vypadalo, že se holky poučily v předchozím zápase a budou tentokrát udávat tempo od začátku až do konce. Vypracovali jsme si čtyřbrankový náskok, o který jsme už do poločasu přišli. V první půli skvěla zachytala Róza. Celý zápas výborně hrála Barča. Ve druhé půli jsme si poctivou prací v obraně nejprve opět vypracovali náskok, pak ho znovu ztratily. V závěru jsme opět dokázali trpělivou hrou odskočit a náskok už jsme si udrželi až do samého závěru. Vyhráli jsme 28 : 23.

Pátý zápas před Béčko postavil jednoho z největších favoritů celého turnaje. Z naší strany to bylo utkání opravdu vydařené. Holky makaly a koncentrovaně bránily. V útoku se také střelecky gólově zapojily všechny hráčky. V brance výborně zachytala Kauty, která zneškodnila i několik sedmimetrových hodů soupeřek. Nakonec se všem podařilo udržet chladnou hlavu a utkání dovést do vítězného konce 22 : 15.

První sobotní utkání jsme nastoupili proti Hájům. Do utkání jsme měli dobrý vstup, ale pak jsme dostali tři stejné góly z pravého křídla a od té doby bylo utkání vyrovnané. Nám se přestalo dařit v zakončení a v posledních čtyřech minutách jsme nedokázali dát ani gól. Bohužel jsme několik dost laciných branek dostali, a tak Háje zvítězily 15 : 20.

Druhé sobotní utkání proti Veličce B (družstvu tvořeném mladšími žákyněmi) jsme naštěstí od začátku plnili roli favorita a s přehledem vyhráli 27 : 13.

Největším tahounem družstva byla Majda, velmi dobře zahrála Barča. V brance dobře holkám kryla záda Barča.

Béčko si z turnaje odváží stříbrné medaile. Prohra vysokým rozdílem s týmem Hájů nás nakonec v minitabulce posunula na druhé místo. Zvítězily Háje, Velička byla třetí.

Bezdičková 27, Budková K. 10, Březinová, 11, Červená 9, Hanzlíková 13, Košková 16, Nikodémová 2, Palečková 7, Rittichová 6, Růžková M. 42, Vaicová 22, Vaníková 9

Chytaly: Kaucká, Nikodémová, Červená