Tachovský MINI dortík (Tachov 23. – 24. 10. 2021)

První vícedenní turnaj v této sezóně absolvovaly minižačky, které se zúčastnily tradičního Tachovského dortíků. Kvůli řadě omluvenek se jej nakonec zúčastnilo jen 10 hráček, včetně 3 posil ročníku 2012 z tréninkové skupiny Berušek.

Na turnaji startovalo celkem 5 týmů, které se mezi sebou utkaly dvoukolově systémem každý s každým. Odehráli jsme tak cellem 8 zápasů, které se hrály na 2x12 minut.

Po sobotním ranním příjezdu holkám dlouho trvalo, než se dokázaly probrat. Výsledkem tak byly jasné porážky s Pískem a Milevskem. Ve třetím zápasu proti Kobylisům už holky dokázaly přidat a proti méně zkušenému soupeři vyhrát 6:1. Po obědě jsme pak nastoupili proti Slavii Praha, což byl náš asi nejméně povedený zápas. I když se jednalo o herně zkušenějšího soupeře, tak rozdíl 10 branek byl až příliš vysoký.

V odvetných zápasech už pak šel naštěstí výkon o hodně nahoru. Proti Písku se nám dokonce podařilo vyhrát první poločas a soupeř měl ve druhém poločasu co dělat, aby výsledek otočil. Podobně pak výkon proti Milevsku nebyl vůbec špatný. Náš stále se lepšící výkon pak odnesly v posledním večerním zápasu Kobylisy, proti kterým si holky z chutí zastřílely a jasně vyhrály. V neděli už nás pak čekal pouze poslední zápas proti Slavii, se kterou jsme po dalším pěkném výkonu prohrály výrazně menším rozdílem, než v sobotu (7:11).

Celkově byl turnaj z našeho pohledu především o dalším sbírání zkušeností, jelikož v týmu byla řada hráček, které mají s velkou házenou zatím jen velmi malé zkušenosti. Jasným tahounem týmu byla Simča, která se dokázala prosazovat proti všem soupeřům. Jí pak zdatně sekundovala i Rybka, která se ale občas potýkala s nepřipravenou střelbou. Lepší výkony s horšími střídala Marky, která byla ale limitována bolestí nohou. Aktivní výkon předvedla i Amálka, které však stále dělá velký problém míč, kvůli čemuž řada střel nemá potřebnou razanci. Velkým příslibem do budoucna pak byly výkony Kačky, která má zatím za sebou jen pár tréninků a která se ohromně zlepšuje zápas od zápasu. U ostatních chybí především větší odvaha a občas i koncentrace na hřišti.

Konečné čtvrté místo odpovídá aktuální síle družstva a určitě je potřeba holky pochválit za přístup k turnaji, což bylo vidět na postupně se zlepšujících výkonech. Všichni věříme, že nabyté zkušenosti holky zúročí na dalších turnajích a že výsledky budou příště zas o něco lepší.

Dudyová Natálie, Duchková Kateřina, Kampfová Simone 26 branek, Krejčí Kateřina 3, Kurešová Markéta 5, Mašková Viktorie, Michalidesová Nella, Přerostová Amélie 4, Roubová Eliška, Rybová Kateřina 15