Plzeňská liga starších žaček (HK Slavia VŠ Plzeň 23. 10. 2021)

Třetí turnaj Plzeňské ligy starších žaček hostila nafukovací hala na Borech. Pořádala HK Slavia VŠ Plzeň.

Hráčky DHC Plzeň zvládly roli favoritek a zajistily si tak přímý postup do Žákovské ligy. Nebylo to ale vůbec jednoduché...

DHC Plzeň A

Áčko mělo hned první zápas velmi těžkého soupeře - HK Slavia VŠ Plzeň. K zápasu nastoupily holky hned poté, co Béčko prohrálo s Chebem. V první chvíli to vypadalo, že i Áčko začne turnaje nešťastně. Naštěstí se hráčky po prvních dvou fackách v podobě gólů v naší síti vzpamatovaly a zvýšily tempo. V brance se začala činit Kauty a my jsme nejen srovnaly krok, ale postupně ve druhém poločase získaly mírnou herní převahu a s ní i gólový náskok. Ten jsme si pak udržely až do samého závěru. Vyhrály jsme 14 : 12.

Druhé utkání proti HC Plzeň bylo z naší strany v tempu od první minuty a po celý poločas se podařilo udržet i nulu na ukazateli obdržených branek. Ve druhém poločase jsme až na jedno zaváhání pokračovali v naší hře a postupně navyšovaly náskok. DHC Plzeň - HC Plzeň 31 : 1.

Poslední utkání proti Béčku se hrálo v tempu a se snahou o rychlé útoky na obou stranách. Ve druhé půli mělo Áčko chuť běhat, a tak využívalo toho, že Béčku se nechtělo vracet. Přestože v prvním poločase bylo Béčko lepší, na konci zápasu mělo jasnou převahu Áčko a vyhrálo 27 : 16.

Bezdičková 8, Budková A. 6, Budková K. 7, Březinová 7, Loskotová 6, Růžková M. 11, Vaníková 4, Vopatová 11, Červená 1

Chytaly: Kaucká, Červená

DHC Plzeň B

Velmi nepodařený zápas odehrály hráčky DHC Plzeň B hned na začátku turnaje. Soupeřkami jim byly hráčky z Chebu. Mizerná obrana, neumístěné střely a trápení od začátku do konce. Jediné, co může být hráčkám útěchou, je, že na tom byly všechny úplně stejně. Brankářkám se nedařilo, obránkyně byly pomalé a ve špatném postavení a pozdě si pomáhaly. V útoku jsme si šance vypracovali, ale úspěšnost střelby byla malá a více střel skončilo na tyčích a mimo branku než v síti chebské brankářky. Cheb vyhrál 17 : 16.

Ve druhém utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň B bylo vidět, že hráčky se z předchozího utkání poučily a nechtějí nic ponechat náhodě. Již v prvním poločase se podařilo odskočit na vyšší brankový rozdíl a tento náskok hráčky ve druhém poločase ještě trochu navýšili. DHC Plzeň - HK Slavia VŠ Plzeň B 25 : 10.

Třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň zvládly holky na výbornou. Koncentrovaný první poločas s velmi dobrou obranou a s výbornými zákroky Adélky v brance nabídl pěknou podívanou a zasloužené vedení 7 : 3. I ve druhé půli holky pokračovaly ve velmi dobrém výkonu. Výborně bránila Voda, v útoku družstvo táhla Anetka, střlecky se dařilo Koši, Anetce, Sáře i Marušce. Vyhrály jsme 15 :12.

Poslední utkání proti Áčku bylo utkáním dvou rozdílných poločasů. V tom prvním zejména na začátku byla vidět velká chuť do hry a vůle po vítězství, které znamenaly i gólovou převahu. Postupně se ale hra začala vyrovnávat a o poločase už o jediný gól vedlo Áčko. Ve druhém poločase Béčko odehrálo obstojných prvních šest minut, pak už se ale holky pozdě vracely do obrany a ani v útoku se nedařilo. Během deseti hluchých minut si Áčko vypracovalo výzraný náskok. A tak konečný výsledek 27 : 16 pro Béčko je velmi krutý a nevypovídá o průběhu.

Burjasová 6, Košková 12, Palečková 12, Rittichová 4, Samcová 2, Sedláčková 1, Stulíková 12, Svatoňová 6, Vaicová 2, Šantorová 10, Šollarová 5

Chytala: Chvátalová