Plzeňská liga starších žákyň (Kynžvart 10. 10. 2021)

Druhý turnaj starších žaček pořádal ve své hale Sokol Lázně Kynžvart.

DHC Plzeň A

Nejprve nastoupily hráčky DHC Plzeň A proti HK Slavia VŠ Plzeň B. Kvalita rozcvičení se jasně projevila v prvních desetiminutách hry (spouta chyb na naší straně a dva zbytečné góly do naší sítě). Postupně jsme se dostávali.do tempa. O poločase svítilo na ukazateli 8 :3. Ve druhém poločase jsme konečně začali hrát to, co umíme. Behem deseti minut jsme vstřelili deset gólů a soupeřky jen jeden. Vyhráli jsme 21 : 5.

Áčko vstoupilo do derby výrazně lépe a po celý první poločas si udržovalo náskok 13 : 7. Druhý poločas ale vůbec nebyl vydařený. Chybičky v obraně a méně přesná střelba zapřičinily, že Béčko dotahovalo. Závěr utkání ale zvládly lépe hráčky z Áčka a nakonec se radovaly z vítězství o jediný gól 21:20.

Poslední zápas nastoupilo Áčko proti HC Plzeň. V tomto zápase se obrana soustředila především na zisk čistého míče. To se relativně dařlo. Co bohužel nevycházelo bylo zakončení. Celkem 18 pokusů skončilo bez branky. Přesto jsme vyhráli 35 : 7.

Bezdičková 11, Budková A. 3, Budková K. 18, Březinová 6, Dostalová 4, Madleňáková 2, Nikodemová 3, Růžková A. 1, Růžková M. 9, Vaníková 1, Vopatová 19, Šuchmanová

Chytaly Kaucká a Červená

DHC Plzeň B

V prvním utkání nastoupily hráčky DHC Plzeň B proti HK Slavia VŠ Plzeň. My jsme od začátku byly poměrně pasivní a nedůrazné. Spíše jsme hledali, kdo to na sebe vezme. A když už se toho někdo chopil, tak zase nepřesně zakončil. Před poločasem se nám podařilo získat několik míčů a odskočit na rozdíl tří branek. Ve druhém poločase jsme se mírně zlepšili v obraně a víceméně udržovali náskok z první půle. Vyhráli jsme 17 : 13.

Druhé utkání proti FK Hvězda Cheb jsme začali nedůsledností v obraně a nepřesnou střelbou. A tak z toho byl opět "vyrovnaný" zápas. Až v závěrečných dvou minutách první půle jsme si vytvořili náskok tří branek. Ve druhé půli jsme trochu lépe bránili a ještě více odskočili. Potom přišla opět hluchá chvilka. V závěru jsme trochu přidali (vyhráli jsme 18 : 12).

Béčko si proti Áčku vybralo slabší první poločas. Především nepřesná střelba, ale také možná trocha štěstí chyběly Béčku k lepšímu výsledku. Ke druhé půli jako by nastoupil jiný tým. Béčko zatápělo a Áčko se mělo co ohánět. Po většinu druhé půle bylo Béčko lepším týmem. Postupně, trpělivou hrou, dokázaly holky z Béčka smazat náskok Áčka. V závěru apk mělo více sil a možná i zkušeností Áčko, které vyhrálo o jediný gól.

Poslední zápas si Béčko zahrálo proti HK Slavia VŠ Plzeň. Výborně chytala Komár a my jsme velmi dobře bránili. Vyhráli jsme 24 : 2.

Burjasová 9, Cvačková 5, Hanzlíková 8, Košková 10, Palečková 12, Rittichová 8, Samcová 4, Sedláčková 2, Stulíková 9, Svatoňová 10, Vaicová 7