Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 3. 10. 2021)

V neděli 3. 10. 2021 se konečně rozběhla i Plzeňská liga starších žaček. První turnaj se měl hrát již 18. 9. 2021. Souhrou okolností se nakonec nehrálo. I tento druhý turnaj byl nakonec jinak. Původně se mělo hrát v Tachově, ale ten se nakonec odhlásil ze soutěže. Turnaj tedy uspořádalo DHC Plzeň.

DHC Plzeň A

První utkání nastoupilo domácí Áčko proti Lázním Kynžvart. Zejména v prvním poločase jsme velmi nepřesně stříleli a poněkud nekoncentrovaně bránili. Přesto jsme vedli 9:6. Druhý poločas přinesl zlepšení v obraně. Také v útoku se dařilo lépe umisťovat střelbu. V brance se dařilo Róze Červené. DHC Plzeň A porazilo Kynžvart 23:8.

Druhé utkání proti FK Hvězda Cheb bylo od začátku o něco lepší. Lépe jsme bránili a v útoku (opět zejména ve druhé půli) se podařilo sehrát několik pěkných akcí. Zvítězili jsme opět stejným výsledkem 23:8.

Třetí utkání jsme nastoupili proti HK Slavia VŠ Plzeň. První poločas se nám vůbec nevydařil. Nedokázali jsme ubránit levé křídlo soupeře, a také jsme dostali spoustu branek z dálky. Na ukazateli svítil remízový stav 11:11. Ve druhém poločase jsme sice lépe bránili, ale přesto první dva góly dal soupeř. My jsme ale byli trpěliví a postupně se nám začalo dařit. Zejména Laura a Kačka byly k nezastavení. Závěr utkání jsme sice drobnou chybou nejprve na oko zdramatizovali, ale vzápětí s rozvahou dokázali dovést do vítězného konce 20:18.

Bezdičková 11, Budková A. 2, Budková K. 11, Březinová 6, Dostalová 4, Madleňáková 5, Nikodemová 1, Růžková A. 2, Růžková M. 10, Vaníková 8, Vopatová 13, Šuchmanová

Chytaly Kaucká a Červená.

DHC Plzeň B

Holky čekaly tento turnaj jen dva zápasy.

První byl s Lázněmi Kynžvart. Holky od začátku velmi zodpovědně bránily a dávaly snadné branky nejen z rychlých útoků, ale i na postavenou obranu. V desáté minutě jsme vedli 9:1. Do hry se velmi dobře zapojily všechny hráčky a až na jedinou výjimku také daly všechny gól.

Druhé utkání bylo přátelské (nastoupili jsme proti mladším žačkám DHC Plzeň). Ty nahradily družstvo HC Plzeň, které se nemohlo turnaje zúčastnit. Trenéři vyměnili hned na začátku brankářky, a tak si dobře zachytala nejen Adélka Chvátalová, ale i Bety Poskočilová a Lucka Kaucká. Všechny se blýskly pěknými zákroky. Mladší žačky hrály odvážně, pěkně střílely a i přes výškový a váhový handicap byly velmi důstojným soupeřem. Starší žačky se snažily a bylo znát, že máte více zkušeností. Postupně tak navyšovaly náskok až na konečných 24:11.

Burjasová 3, Cvačková 6, Hanzíková 7, Klimešová, Košková 7, Palečková 4, Sedláčková 2, Stulíková 2, Svatoňová 7, Šantorová 4, Šollarová 6, Vaicová 5

Chytaly Chvátalová a Poskočilová.

DHC Plzeň mladší žačky

Vzhledem k nižší úrovni většiny soupeřů v Plzeňské lize mladších žaček jsme rádi přijali pozvání na turnaj starších žaček, protože pouze zápasy se silnými jsou soupeři jsou pro nás cestou pro další zlepšování. Co nás může nejvíc těšit je to, že ač jsme měli v týmu i hráčky ročníku 2010 a dokonce i jednu minižačku (2011), tak v konfrontaci se staršími a především fyzicky vyspělejšími soupeři jsme rozhodně nebyli do počtu.

V prvním zápas proti Slavii B byla na holkách patrná nervozita, kvůli které jsme na začátku zbytečně ztráceli míče a snadno pustili soupeře do tříbrankového vedení. Postupem času však chyb ubylo a do poločasu jsme dokázali manko smazat (7:7). Ve zlepšeném výkonu jsme pak pokračovali i ve druhém poločasu a nebýt výborného výkonu slávistické brankářky, bylo by skóre ještě výraznější. I tak jsme se ale mohli radovat ze zasloužené výhry 14:12!

V druhém zápasu proti Chebu byla patrná fyzická převaha soupeřek, ale holky se jich vůbec nezalekly a po většinu zápasu jsme s nimi dokázali hrát naprosto vyrovnaně (poločas 9:10). Ve druhé půli však začaly docházet síly a kvůli střeleckému výpadku v posledních 8 minutách jsme nakonec i přes velmi dobrý výkon prohráli 14:20.

Poslední zápas proti DHC B přinesl rozhodně nejtěžšího soupeře. V prvním poločasu nám velké problémy dělala aktivní obrana soupeře, kvůli které jsme zbytečně ztratili několik míčů a dostávali jednoduché góly z rychlých útoků (5:12). Ve druhém poločasu soupeř obranu zatáhl, což nám umožnilo častěji se dostat do zakončení a hra byla o něco vyrovnanější (12:24).

Celkově musíme holky pochválit, jelikož se starších soupeřek nezalekly a ukázaly, že i se soupeři na této úrovni se mohou směle měřit. Především v prvních dvou zápasech velmi dobře fungovala obrana 1:2:3, kterou jsme dokázali soupeře nutit k chybám a zakončovat z protiútoků. Při hře proti postavené obraně se pak nejvíce prosazovalo trio herně nejzkušenějších hráček (Lůca, Róza, Vendy), u ostatních by odvaha měla být o něco vyšší. Pro některé pak byl problém i větší míč, na který nejsou zvyklé. Pochvalu zaslouží i všechny brankářky a Lucka za aktivitu na hrotu obrany. S výkonem holek na turnaji rozhodně musíme být spokojeni.

Beráková, Červená 10, Dlesková, Egermajerová 1, Honalová, Kampfová, Poskočilová, Rittichová 14, Růžičková, Samcová 11, Sedláčková, Vodrážková 1.