Další body ze Slovenska! (DHC PLZEŇ X AHT HC Tatran Stupava 17:34)

detail Další body ze Slovenska! (DHC PLZEŇ X AHT HC Tatran Stupava 17:34)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Po náročném týdnu přišla pro ženskou složku DHC PLZEŇ odměna v podobě dvou bodů!

Ve Stupavě předvedly v sobotu 25.9. brankovou parádu a vezou domů další vysokou výhru.

Úvod zápasu této jednoznačné výhře rozhodně nenasvědčoval. Stupava nastoupila suverénně
a Plzeň nedostala nic zadarmo. V prvních minutách bylo skóre velmi vyrovnané a k prvnímu vyššímu vedení se plzeňské hráčky dostaly až po polovině prvního poločasu (7:9). Do šaten pak družstva odcházela za stavu 9:14.

K druhému poločasu nastoupily Plzeňanky jako kdyby chytly druhý dech. Dokázaly určovat tempo hry a dostávat se k snadným brankám. Náskok Plzně se rychle přiblížil deseti brankám a na hřiště se tak měly příležitost dostat i hráčky, které si v důležitých zápasech tolik nezahrají. Po konci utkání na tabuli svítilo krásné skóre 17:34.

„Utkání jsme zvládly, ale nerodilo se to lehce. Bylo to utkání dvou poločasů. Museli jsme v kabině zvýšit hlas, abychom děvčata aktivovali. Asi se na nás podepsal středeční zápas
a neměli jsme tolik energie. To se v poločase povedlo změnit a zápas jsme začali hrát v tempu.“
hodnotí průběh utkání trenér Richard Řezáč.

„Dobře se do zápasu zapojila Nikola Melicharová. Výborně četla hru v obraně, v útoku přidala velice důležité branky a dokázala uvolňovat i své spoluhráčky.“ Chválí trenér dorosteneckou posilu týmu, která se dokázala třikrát prosadit, ale také proměnit sedmimetrový hod.

„V zápase dostaly příležitost všechny hráčky, ale bohužel ne všechny mě přesvědčují, že mohou být platnými posilami v důležitých utkáních. Máme radost ze zisku dalších dvou bodů a máme další motivaci pracovat.“ dodává Richard Řezáč.

Příští sobotu (2.10.) hrajeme od 15:00 doma s Kynžvartem. Rozhodně to nebude jednoduché utkání a budeme potřebovat Vaši podporu!

Kepková 3, Šmrhová 2, Bušauerová 2, Formanová 4, Řezáčová, Drozdová 1, Franzová,
Galušková L. 3, Lásková 4, Melicharová 3/1, Galušková D. 2, Malá, Galušková V. 3/6