Další těsná prohra starších dorostenek (DHC PLZEŇ X Handball Club Zlín 24:25)

detail Další těsná prohra starších dorostenek (DHC PLZEŇ X Handball Club Zlín 24:25)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Starší dorostenky nastoupily k sobotnímu utkání po dlouhé a náročné cestě. Ranní budíček měly v brzkých hodinách. V zápasu na ně čekal náročný soupeř, kterého na přípravném turnaji v Otrokovicích bohužel nedokázaly zdolat.

Prvních 20 minut bylo velmi vyrovnaných. Poté plzeňským ale soupeř odskočil na tří brankový rozdíl (14:11). Holky se náskoku nezalekly a v posledních pěti minutách zvládly opět vyrovnat. První poločas tedy skončil 14:14.

K druhému poločasu Plzeňanky přistoupily zodpovědně a ujaly se vedení (15:17). Dvoubrankový náskok si držely většinu poločasu. Poté přišlo několik technických chyb a neproměněných střel a ze zápasu se opět stala přetahovaná. Z obou stran přišla dlouhá gólová odmlka, stav se držel 24:24. Zlínské hráčky se chytly příležitosti a po vybojovaném sedmimetrovém hodu se ujaly vedení 24:25. Plzeň už bohužel nedokázala dorovnat, a tak ze hřiště odcházela s prohrou.

„Musím pochválit za vynikající výkon naši brankářku Aju Šindelářovou, která díky svému výkonu držela naši naději na náš bodový zisk až do samého závěru. Prohra mrzí, zápasu by slušel remízový stav, ale soupeř dal prostě o branku více a proto zvítězil. Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost, nasazení a předvedený výkon.“ hodnotí utkání trenér starších dorostenek Pavel Touš.

Šindelářová,Čejková, Polanková, Dubská 6/3, Krausová, Komárková 3, Hofírková, Buřičová 4, Tomanová 2, Melicharová 7/1, Bernhardová 1, Perglová, Mancellari, Heřmánková 1/1