detail Starší dorostenky připisují první body do tabulky! (DHC PLZEŇ X TJ Sokol Poruba 41:32)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Prvního domácího zápasu se starší dorostenky zhostily na výbornou a připisují si na konto první výhru. 12.9. vyzvaly na své půdě tým TJ Sokol Poruba, který hrál se spoustou talentovaných mladších dorostenek.

Od začátku bylo jasné, kdo je domácí. DHC Plzeň jasně stanovilo tempo hry, kterému se Poruba těžko přizpůsobovala. Poslední vyrovnané skóre svítilo na tabuli v páté minutě (3:3), poté plzeňské hráčky převzaly otěže a s každou další odehranou minutou navyšovaly své vedení. Do konce prvního poločasu s plzeňský celek dokázal vybudovat šestibrankové vedení (20:14).

Druhý poločas začal velmi vyrovnaně a ve čtyřicáté osmé minutě byl stav utkání 30:25. Blíže už se ale hostující Porubě dostat nepovedlo. Naopak Plzeň dokázala navýšit své vedení až na deset branek. Poslední gól vstřelil tým Poruby a utkání tak skončilo 41:32.

„Soupeři jsme v úvodu odskočili hlavně díky získaným míčům v obranné fázi a následném proměňování v rychlých útocích. V postupném útoku jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou a proměňovali je. Za to jsem moc rád, protože právě to nám dělalo v minulých zápasech velký problém.“ sděluje po vítězném zápase trenér družstva Pavel Touš.

„Holky za předvedenou hru musím velmi pochválit. Dokázaly dodržet taktiku, kterou jsme si stanovili před zápasem, hrály s nasazením, a hlavně s velkou bojovností.“ dodává Pavel Touš.

Doufejme, že 18.9. dokážou starší dorostenky předvést ve Zlíně stejnou parádu jako doma