Mladší dorostenky DHC PLZEŇ X TJ Sokol Poruba (22:40)

Mladší dorostenky v úvodním domácím zápase bohužel opět nedosáhly na body a stále tak na svou první výhru čekají. V neděli 12.9. jim byl soupeřem velmi dobře připravený tým z Poruby.

Poruba určovala tempo hry už od úvodního hvizdu a během dvou minut se dostala do vedení 0:3. Hráčky Plzně se ale po tomto startu dokázaly vzpamatovat a stáhly na 2:3. Vyrovnané skóre Plzeňanky dokázaly držet do jedenácté minuty (6:7), pak už ale nastala přehlídka porubských branek a poločasový stav byl 13:21.
Do druhého poločasu vstoupilo brankou DHC Plzeň, ale stejně jako v zápase s pražskou Slávií přišlo desetiminutové brankové ticho, během kterého Poruba dokázala odskočit na rozdíl čtrnácti branek (15:29). Tento rozdíl už se těžko stahuje a bohužel domácím se ani nepodařilo ztrátu branek snížit. Na konci zápasu tak na tabuli svítil stav 22:40.

„V utkání proti Porubě jsme měli již pár okamžiků, které byly podle našich představ. Bohužel ale stále převažovaly chyby a nepřesnosti.“ hodnotí zápas trenérka Jana Bureš Galušková. „Opět jsme měli velké množství technických chyb, v obranné činnosti nám stále chybí důraz a přerušení soupeře a nedokázali jsme si dobře hodit spoustu přihrávek.“

„Dnešní utkání nám ukázalo opět spoustu věcí, na kterých je potřeba stále pracovat.“ zakončuje hodnocení trenérka Galušková.

Příští utkání čeká DHC PLZEŇ 18.9. ve 12:00 ve Zlíně. Zlín má za sebou prozatím jednu těsnou výhru s Pískem a těsnou prohru s Olomoucí. Doufáme, že hráčky se konečně dočkají nějakého bodu.

Stulíková 1/1, Zídková 1, Hofírková 1, Vopatová, Růžková 2, Polanková 4/1, Baumruková 3, Konderová 2, Perglová 2, Kaucká, Čásová, Mancellari 2, Březinová, Heřmánková 4, Bažantová, Chvátalová