Ženy vezou ze Slovenska bod! (HK Slovan Duslo Šaĺa x DHC PLZEŇ 23:23)

detail Ženy vezou ze Slovenska bod! (HK Slovan Duslo Šaĺa x DHC PLZEŇ 23:23)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Po vydařeném domácím zápase s Olomoucí se ženský tým DHC Plzeň vydal v sobotu 11.9. na Slovensko. Cílem bylo přivézt body, a to se také povedlo. Po naprosto excelentním výkonu si Plzeňanky odvezly jeden bod a v tabulce se po druhém kole nachází na krásném 4. místě.

Úvod zápasu si plzeňské hráčky vzaly jednoznačně do svých rukou a během chvíle se dostaly do vedení 0:3. Poté ale domácí Šaľa dokázala hlavně díky spoustě sedmimetrových hodů otočit skóre na 7:5. Vedení ale slovenskému celku nevydrželo dlouho, přehlídku branek předvedly Linda a Verča Galuškovy a DHC Plzeň bylo opět ve vedení o dvě branky. Toto vedení si hráčky dokázaly udržet až do konce prvního poločasu kdy odcházely z palubovky za stavu 10:12.

Úvod druhého poločasu se nesl v duchu toho prvního. DHC Plzeň odskočilo na rozdíl pěti branek (12:17). Šaĺa se ovšem nenechala zaskočit a během pěti minut dokázala zápas opět vyrovnat. Do vedení se však nedostala. Konec zápasu byla neuvěřitelná přetahovaná o každý gól, kterou nakonec skoro vyhrála Plzeň. Poslední vyrovnávací gól naneštěstí padl do plzeňské branky.
I tak se ale hráčky DHC Plzeň radovaly ze zisku jednoho bodu.

„Dnes jsme udělali první větší krůček, ze Šaľy se body jen tak nevozí. My jsme k utkání přistoupili velmi zodpovědně a dokázali jsme soupeře v domácím prostředí dostat pod tlak.“ chválí hráčky trenér Richard Řezáč.
„Ve druhém poločase nás potkala řada vyloučení, kterých Šaľa dokázala využít. V závěru jsme sice dotahovali, ale stále jsme byli blíže k tomu utkání rozhodnout.“ sděluje plzeňský trenér. „Děvčata odvedla velmi dobrý výkon zejména v obraně. Na postavenou obranu jsme obdrželi pouze sedm branek, a to je to, z čeho chceme vycházet.“ pokračuje ve vychvalování trenér Řezáč.
„Ukázalo se, že Verča Galušková s sebou do týmu přinesla herní kvalitu, díky které rostou
i hráčky okolo ní. My se teď musíme dále kvalitně připravovat a posouvat se malými krůčky dopředu.“

„Jsem na dnešní výkon pyšný a jsem rád, že jsme dokázali navázat na domácí výhru. V Šaľe se totiž body nezískávají snadno. My to dnes dokázali a musíme být šťastní!“ dodává nakonec trenér Řezáč.

V příštím zápase se plzeňské hráčky ukážou zase doma. V sobotu 18.9. v 15:00 přivítají na svém hřišti tým – DHC Sokol Poruba, který dokázal porazit pražskou Slávii rozdílem šesti branek (24:30). Doma však Poruba nestačila na Sokol Písek, se kterým prohrála 29:30. Určitě je na co se těšit.

Kepková 2, Šmrhová 3, Bušauerová 1, Formanová 1, Řezáčová, Drozdová, Franzová 2, Galušková L. 5/1, Lásková, Melicharová, Galušková D., Vlachová 1/1, Malá, Galušková V. 8/3