Plzeňská liga mini 5+1 na 31. ZŠ (11. 9. 2021)


Plzeňská liga mini 5+1 na 31. ZŠ (11. 9. 2021)

V sobotu 11. 9. 2021 odehrály minižačky po delší pauze způsobené koronavirem první soutěžní turnaj v kategorii mini 5+1. Turnaj formálně pořádala Slavia VŠ Plzeň, ale uskutečnil se v našem domácím prostředí na 31. ZŠ.

Na turnaj se přihlásilo celkem 8 družstev, které byly rozděleny do 2 skupin. Každé družstvo tedy odehrálo celkem 3 zápasy. Formát turnaje byl podobný, jako v minulých sezonách - v prvním poločasu se 10min hrálo s povinnou osobní obranou, o poločasové přestávce se střílely shot-outy a druhý poločas se hrála 20min již klasická házená (bez pivota). Na všechny účastníky tedy čekala pořádná porce minut.

Naše družstvo se ve skupině nejprve střetlo s děvčaty ze Slavie VŠ a Hájů. Byť na holkách byl dlouhý zápasový výpadek trochu znát, tak výkon šel rychle nahoru a s předvedenou hrou v těchto dvou zápasech určitě můžeme být spokojeni. Postupně rostla odvaha uvolňovat se a i obrana byla mnohem aktivnější. V posledním zápas proti družstvu Rokycan už se však na holkách trochu projevila únava a soupeř, v jehož řadách bylo několik herně vyspělejších kluků, měl v tomto zápasu navrch.

Celkově můžeme být s turnajem i výkony děvčat poměrně spokojeni. Nejvíce se dokázaly prosazovat herně nejzkušenější hráčky (Simča, Marky), za nimiž ale vůbec nezaostávala ani Adélka, která zatím chodí jen krátce. Nezklamaly určitě ani ostatní, i když zejména v útoku by to občas chtělo o trochu vyšší aktivitu a chuť střílet góly. Vůbec se neztratily ani 3 mladší posily od Rittišky (Viki, Domča, Nella), které ukázaly, že mohou být platnými členy družstva. Oporou v brance byly i obě brankářky, které si zahrály i v poli (Rybka, Nelča). Po zranění Nelči si pak ale hru v brance vyzkoušely všechny hráčky.

Všem hráčkám patří velká pochvala a těšíme se na jejich zlepšující se výkony na dalších turnajích (první v kategorii mini hned za týden v Praze na Hájích).

Hrály: Bergerová Dominika, Kampfová Simone, Kurešová Markéta, Markupová Adéla, Mašková Viktorie, Michalidesová Nella, Pivoňková Nela, Přerostová Amélie, Roubová Eliška, Rybová Kateřina, Schöberlová Dominika

2021-09-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň