Smolná prohra starších dorostenek (DHC Slavia Praha x DHC Plzeň 21:20)

detail Smolná prohra starších dorostenek (DHC Slavia Praha x DHC Plzeň 21:20)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Po dlouhé pauze se starší dorostenky konečně dostaly na soutěžní utkání. Svojí letošní pouť zahájily 5.9. v Praze proti týmu DHC Slavia Praha. Velmi vyrovnané utkání pro plzeňské nakonec skončilo nepříjemnou prohrou o jedinou branku.

Starší dorostenky DHC Plzeň na utkání do Prahy odjížděly pouze v devíti, jelikož neměly k dispozici posilu v podobě strakonických hráček.

V úvodu utkání se střídaly ve vedení oba týmy. Ke dvoubrankovému náskoku se poprvé dostaly ve 12. minutě hráčky Plzně díky gólům Tomanové a Dubské (4:6). Vedení si pak až do konce první půle udržely. „V závěru poločasu jsme udělali pár zbytečných technických chyb, ale stále jsme vedli
o jednu branku.“
sdělil trenér starších dorostenek Pavel Touš. O poločase tak odcházely týmy z palubovky za stavu 10:11.

Úvod druhé půle si plzeňské hráčky pohlídaly a dostaly se tak do vedení o tři branky (10:13). Celá první polovina druhého poločasu se pro Plzeň vyvíjela příznivě, pak ale přišla hluchá desetiminutovka. „Neproměnili jsme tři jasné brankové příležitosti, dělali zbytečné technické chyby a soupeř pěti brankami v řadě otočil výsledek ve svůj prospěch.“ poznamenal trenér Touš. I přes velkou snahu plzeňských stáhnout tříbrankové manko, utkání skončilo ve prospěch Slavie (21:20).

„Porážka o jednu branku hodně mrzí, ale bohužel, tentokrát jsme si prohru zavinili sami. Doufám, že si z tohoto zápasu vezmeme ponaučení a v příštím utkání budeme zase o něco koncentrovanější a uspějeme.“ dodal nakonec Pavel Touš.

V příštím utkáni starší dorostenky poměří síly s týmem Poruby, který vyzvou 12.9. v 15:00 na domácí palubovce. Věříme, že tentokrát už si body ujít nenechají.

Malá, Šindelářová, Čejková, Dubská 4, Voráčková 1, Komárková 3, Buřičová 1, Tomanová 3, Melicharová 4, Heřmánková, Randlíková, Toušová 4