Mladší dorostenky na pražského soupeře nestačily (DHC Slavia Praha x DHC Plzeň 34:16)

Dlouhá pauza se podepsala na formě mladších dorostenek, které se v neděli 5.9. vydaly do Prahy na zápas proti DHC Slavia Praha. Se soupeřem výrazně prohrály a o první body budou muset bojovat v dalším zápase. 12.9. ve 13:00 nastoupí doma proti soupeři z Poruby, kterému mají co vracet. Na přípravném turnaji v Otrokovicích s Porubou totiž prohrály 15:23.

V prvním soutěžním utkání letošní sezóny se musely mladší dorostenky postavit velmi silnému družstvu DHC Slavia Praha. „Soupeř byl již na první pohled výškově a váhově úplně jinde než naše děvčata a bohužel se tento handicap projevil hned v úvodních minutách.“ říká po zápase trenérka Jana Galušková.
Pražský tým se do zápasu pustil tvrdě. Hru Plzně včas přerušoval a kouskoval, takže se plzeňské hráčky v útočné fázi nedostaly prakticky k jakékoliv gólové příležitosti. V desáté minutě na tabuli ještě svítil stav 3:2. Pak už se do toho Pražanky obuly a do konce první půle si vybudovaly náskok osmi branek (16:8).
Druhý poločas zahájil brankou tým Plzně, pak ale přišla dvanáctiminutová odmlka, během které se pražský náskok navýšil na sedmnáct branek. Gólové ticho plzeňských prolomila ve 24. minutě Míša Konderová, ale na to zachránit zápas bylo už bohužel pozdě. S koncem utkání se domácí mohly pyšnit výhrou o osmnáct branek (34:16). „Střelecky se nám vůbec nedařilo a celkově jsme bohužel podaly špatný výkon. I proto se toto utkání velmi špatně hodnotí.“ dodává Jana Galušková.

„S děvčaty jsme si zápas podrobně rozebrali a pokusíme se na něj rychle zapomenout. V příštím utkání je jasným cílem předvést mnohem lepší výkon. Doufejme, že jsme si to horší vybrali a holky se z prohraného zápasu poučily.“ to byla závěrečná slova plzeňské trenérky.

My věříme, že v dalším zápase budou holky mnohem obstojnějším soupeřem a připíšou si doma první body.

Polanková 5, Baumruková 4, Konderová 3, Heřmánková 3, Hofírková, Vopatová 1, Šollarová, Kaucká, Čásová 1, Mancellari, Růžičková, Březinová, Nyklesová, Bažantová E.