2 body zůstaly doma!! (DHC Plzeň x DHK Zora Olomouc 28:18)

detail 2 body zůstaly doma!! (DHC Plzeň x DHK Zora Olomouc 28:18)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Neskutečnou podívanou přinesl první domácí zápas letošní sezóny, ve kterém se plzeňské hráčky utkaly s obávaným soupeřem z Olomouce.

Výhra 28:18 mluví za vše. Domácím se zápas nadmíru vydařil
a výsledek byl po odvedeném výkonu zasloužený.

Průběh celého zápasu hrál jasně do karet týmu DHC Plzeň. V úvodních deseti minutách si hráčky dokázaly vybudovat pětibrankový náskok, který si v průběhu celého prvního poločasu pohlídaly a do šatny odcházely se šesti brankami k dobru. V druhém poločase naštěstí Plzeňanky nepřestaly tlačit na branku a svůj náskok stále navyšovaly. V 55´se domácí dokázaly dostat až na skóre 27:15, které se ale soupeři ještě podařilo stáhnout a po konečném hvizdu na tabuli svítil stav 28:18. Je nutno poukázat na výborné zákroky Karin Řezáčové v brance, která soupeřům nedala žádný gól zadarmo. I Míša Malá, která se do branky dostala ke konci zápasu, předvedla pár hezkých zákroků.

„Utkání proti Olomouci se nám podařilo ve více směrech. Začalo to kvalitní obranou podpořenou nadstandardním výkonem brankářek. V útočné fázi jsme si dokázali vypracovat šance a být efektivní v zakončení.“ sděluje po vydařeném zápasu trenér Richard Řezáč. Koncentrace hráček byla na hřišti jasně vidět a každá z nich šla jednoznačně a bojovně pro vytoužené 2 body. Bojovnost a odhodlanost vyhrát byla vidět i v individuálních soubojích. „Získali jsme několik důležitých míčů, a to nám dodávalo sebedůvěru.“ přiznává dále trenér Řezáč. Poukázat je v tomto směru třeba na krásný zisk míče Páji Kepkové, hned v první minutě utkání, která neváhala skočit pro míč mezi dvě olomoucké hráčky a sebrat tak hostům možnost dát branku. „Rozhodující bylo, že jsme neprohráli ani jedno oslabení.“ říká s pyšným výrazem Richard Řezáč. Na závěr také dodal: „Olomouc ještě není v top formě. Získaných bodů si musíme vážit a pracovat dál na jednotlivých dílčích úkolech, které jsme si předsevzali před sezónou. Potěšil mě kolektivní výkon, kdy každá hráčka, co byla na hřišti odevzdala zápasu maximum.“

Gratulujeme holkám k parádnímu výkonu a děkujeme Vám divákům, kteří se přišli podívat a vytvořili v plzeňské hale opět neskutečnou atmosféru. Vám, co jste fandili alespoň na dálku také děkujeme
a doufáme, že příště se přijdete podívat. Další domácí zápas odehrají děvčata sobotu 18.9. v 15:00 s Porubou. Nyní je však čeká výlet na Slovensko. 11.9. zavítají na hřiště týmu HK Slovan Duslo Šala.

Kepková 2, Šmrhová 3, Bušauerová, Kantnerová 1, Formanová 1, Řezáčová, Mancellari,