Poslední přátelská utkání žen před začátkem sezóny (19.8. a 21.8.2021)

Před vstupem do letošního ročníku MOL ligy se plzeňské hráčky vydaly na poslední dvě přátelská utkání. V Praze nejprve 19.8. odehrály zápas proti domácímu týmu DHC Slavia Praha.

21.8. se do Prahy vydaly znovu, tentokrát na zápas proti letošnímu nováčkovi v soutěži - týmu Házená Kynžvart.

Zápas proti DHC Slavia Praha byl zpočátku velice vyrovnaný a bylo vidět, že se hráčky soupeře vůbec nebojí. Po poločasové přestávce nás ale velmi poznamenal velký počet vyloučených. Slavia tak měla díky přesilové hře spoustu šancí na vybudování náskoku, který už se nám bohužel nepodařilo stáhnout a soupeř zaslouženě zvítězil.
Díky této prohře jsme zjistili mezery, kterým je třeba se věnovat a odnesli jsme si poznatky v jakých částech obranné i útočné části potřebujeme hledat nové varianty.

Na druhý zápas proti Kynžvartu jsme přijeli v malém počtu a oslabeni o dvě klíčové hráčky, které se bohužel nemohly zúčastnit. První poločas jsme se soupeřem dokázali držet krok a nepustili ho k velkému náskoku. Na začátku druhého poločasu se smolně zranila Linda Galušková a tým přišel o dalšího hráče. S ubývajícími silami hráček, které musely hrát prakticky bez střídání, jsme začali kupit více technických chyb a nechali soupeře odskočit na výraznější rozdíl. Zápas už jsme poté jen dohrávali z posledních sil.

Obě utkání byla velkým přínosem. Realizační tým má nyní již jasnou představu, jak by měla hra vypadat směrem dopředu i v obranné fázi. Tým má teď poslední týden na přípravu a cíl je pro všechny jasný. Odstranit poslední systémové chyby a připravit se na prvního letošního soupeře
DHK Zora Olomouc, který zavítá na plzeňskou palubovku již v sobotu 4.9.2021 v 17:00.

„Těšíme se na ligu!“ vzkazuje trenér Richard Řezáč. My se těšíme také a věříme, že letošní sezóna bude úspěšnější než ta minulá.