Srpnový turnaj mladších žaček (28. 8. 2021)


Srpnový turnaj mladších žaček (28. 8. 2021)

Po třítýdenní letní přípravě, jejíž prostřední část vyplnilo tradiční soustředění v Tachově, odehrálo nově vytvořené družstvo mladších žaček (hráčky ročníků 2009 až 2011) první turnaj, který se uskutečnil v hale Lokomotivy. Z plánované účasti německých družstev nakonec bohužel sešlo, tak proto jsme byli rádi, že na turnaj přijala pozvání družstva ze Strakonic a Milevska.

Po čtvrtečním ne úplně povedeném přípravném zápasu v Sušici proti Slavii Praha, který však byl poznamenán velkou řadou absencí, jsme s velkými očekáváními do turnaje nevstupovali. Rozhodně jsme proto uvítali, že se turnaj hrál dle dohody trenérů bez počítání výsledků.

My jsme do turnaje měli v plánu postavit dvě družstva, avšak nakonec jsme z důvodů dovolených a nemocí měli k dispozici pouze 15 zdravých hráček (z celkového počtu 30), a proto jsme museli hráčky mezi našimi družstvy přesouvat, aby bylo vůbec možno střídat. Některé hráčky tak namísto 3 plánovaných zápasů odehrály nakonec zápasů celkem 5 a rozdělení na 2 družstva jsme tak dodrželi pouze ve vzájemném zápasu, který naštěstí přišel na řadu hned jako první. Po něm jsme tak ze všech hráček vytvořili fakticky jedno větší družstvo, které se postupně utkalo 2x s Milevskem a 2x se Strakonicemi. V poločasu zápasů, které se hrály na 2x20min, si pak všichni mohli vyzkoušet shot-outy.

Na rozdíl od čtvrteční lekce od Slavie jsme tentokrát měli k dispozici více zkušenějších hráček ročníku 2009 a na hře to bylo znát. Především obrana byla jednoznačně pevnější a za ní pak rostly i výkony všech brankářek. V útoku pak byl k vidění lepší pohyb a především velmi dobrá střelba z větší vzdálenosti.

Střelecky družstvo logicky táhly nejzkušenější hráčky (Vendy, Lůca, Bety), ale pozitivem je, že vedle nich rostou i výkony mladších hráček (Naty, Simča, Egi), které ukazují, že mohou patřit mezi opory, jen jim zatím někdy chybí trochu větší odvaha. Z ostatních mladších hráček je pak třeba vyzdvihnout výkon Adélky, která s házenou prakticky začíná a dnes předvedla velmi pěkný výkon. U ostatních jsou tyto turnaje zatím především o sbírání zkušeností a věříme, že i jejich výkony půjdou postupně nahoru.

Oproti čtvrtku tak byl celkový dojem z výkonů družstva o hodně lepší. Rozhodně je spousta věcí ke zlepšení, ale na první turnaj to nebylo vůbec špatné, jelikož v konfrontaci se soupeři jsme rozhodně nezaostávali, ale naopak měli spíše mírně navrch. Nejen pro trenéry, ale i pro hráčky tak turnaj přinesl mnoho cenných poznatků, protože starší hráčky poznaly, že je v družstvu spousta šikovných mladších hráček, které se do hry plnohodnotně zapojí a mohou se na ně spolehnout, a mladší naopak viděly, že když se jim něco nepovede, tak se rozhodně nemusí bát, že by jim za to někdo ze starších vynadal.

Všem hráčkám tak patří za turnaj i velkou porci zvládnutých minut na hřišti pochvala a určitě se těšíme na další turnaje, kde věříme budou výkony všech zase o něco lepší.

Hrály: Cvačková Kristýna, Čardová Eliška, Dlesková Natálie, Egermajerová Nikol, Hřebejková Alex, Kampfová Simone, Kaucká Lucie, Markupová Adéla, Pivoňková Nela, Poskočilová Alžběta, Přerostová Amélie, Rittichová Lucie, Roubová Eliška, Samcová Vendula, Schöberlová Dominika

Chytaly: Čardová Eliška, Kaucká Lucie, Pivoňková Nela, Poskočilová Alžběta

Fotky z turnaje zde.

2021-08-28 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň