Srpnový turnaj mladších dorostenek (Plzeň 28. 8. 2021)

detail Srpnový turnaj mladších dorostenek (Plzeň 28. 8. 2021)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Nakonec jen jednodenní podobu měl srpnový turnaj mladších dorostenek. Hrálo se v hlavní hale Lokomotivy Plzeň. Turnaj pořádalo DHC Plzeň, které mělo v soutěži tři týmy - jeden tým mladších dorostenek a dva týmy starších žaček - ty startovaly pod názvem DHC Plzeň Růžová a DHC Plzeň černá.

Fotky z turnaje zde.

DHC Plzeň černá

Hned první utkání proti DHC Plzeň růžová podaly hráčky z černého týmu velmi dobrý výkon. Od začátku uváděly v zoufalství obranu soupeřek a postupně navyšovaly svůj náskok (5:0, 8:1, 11:4). Až před poločasem holky trochu polevily v koncentraci a soupeřky dotáhly. Druhá půlka sice byla herně vyrovnaná, ale černý tým si udržel náskok z prvního poločasu a vyhrál 22 : 18.

Pěkný zápas odehrály holky s pozdějším vítězem turnaje TJ Sokol Lázně Kynžvart. Po celé utkání šlapaly soupeřkám na paty. Ty vždycky o něco odskočily a holky se znovu dostaly na dostřel. Ve druhé půli se projevila větší zkušenost kynžvartských hráček, které trestaly naše chyby. Přesto si holky zaslouží pochvalu za pěkný výkon.

Ve třetím zápase proti našim dorostenkám nám bohužel vůbec nevyšla první půle. Trápili jsme se zejména v koncovce a několik námi vystřelených míčů skončilo na tyčkách (v první půli jsme dali pouze 2 góly). Ve druhém poločase jsme sice zpřesnily hru a drželi se soupeřkami krok, na otočení skóre to však nestačilo. I tak jsme odehráli pěkný a bojovný zápas. (Prohárli jsme 17 : 10.)

V posledním zápase jsme si dobře rozložili síly poctivě jsme to odmakali, jak bylo potřeba. Strakonice byly houževnatý soupeř a nikdy nám nedovolily odskočit na výraznější rozdíl. My jsme ale v důležitých okamžicích dokázaly dávat góly, a to rozhodlo. Vyhrály jsme 18 : 13.

Černý tým si za dvě výhry a dvě prohry zaslouženě pověsil na krk bronzové medaile. Tahouny družstva byly jednoznačně Laura (16 branek) a Bříza (10 branek). Bříza si za výbornou hru dokonce odnesla trofej pro nejlepší hráčku turnaje! Fantastický výkon v brance Bára Kauty a několikrát tým podržela v důležitých chvílích. Velmi dobře zahrály i Bury, Vaici, Síma a Cvaček. Velké zlepšení bylo vidět u Rózy. Obrovskou pochvalu zaslouží obě Budky - Kačka hrála zpočátku s příliš velkým respektem, v pozdějších utkáních už se osmělila. Bety soupeřům zatápěla hned od prvního hvizdu (úspěšnost střelby sice nebyla příliš vysoká, ale aktivita se jednoznačně cení.

Budková A. 6, Budková K. 5, Burjasová 8, Březinová 10, Cvačková 6, Kaucká, Klimešová 1, Krejčíková 4, Vaicová 7, Vopatová 16.

DHC Plzeň růžová

Růžový tým vstoupil do turnaje velmi nešťastně - nemastným a neslaným výkonem proti černému týmu DHC Plzeň. Nikdo nevěděl co hrát, a tak v prvním poločase bylo vidět jen několik "výstřelů do tmy" = pokusů jednotlivců s tou marností něco udělat. Ve druhém poločase přišlo zlepšení a lehké zkorigování náskoku černých. Přesto tým prohrál 18 :22.

Naopak druhé utkání proti dorostenkám DHC se holky vzpoamatovaly. Sice na začátku se více trefovaly soupeřky, ale postupně se hra vyrovnala a holky dotáhly na rozdíl jediného gólu. Bohužel koncovka vyšla lépe opět dorostenkám, a tak růžový tým odešel poražen 17:24.

Třet utkání proti dorostenkám Kynžvartu vyšlo holkám velmi dobře. V prvním poločase byly více než vyrovnanými soupeřkami a několikrát vedly. Ve druhé překlopil Kynžvart vedení na svou stranu a my už jsme jen dotahovaly až na konečných 20 :22.

Ve čtvrtém utkání proti sobě nastoupily týmy, které v turnaji doposud nebodovaly. DHC Plzeň růžová a HBC Strakonice. Naše holky, přestože už notně unavené po náročných utkáních proti starším soupeřkám, dokázaly zmobilizovat síly a od začátku vedly. Postupně si vypracovaly příjemný náskok, který udržely až do samého konce. Růžový tým zvítězil 15 : 7.

S bilancí jedné výhry ukončil růžový tým čtvrtým místem své účinkování v turnaji. Přes první nepovedené utkání odehrály holky další tři vyrovnané zápasy a ukázaly nejen že háznou hrát umí, ale že se dokážou popasovat se staršími a zkušenějšími soupeřkami.

Nejlepší hráčkou družstva byla zvolena největší bojovnice - Bára Loskotová. Velkou snahu vyvíjely také Bezďa a Šolly (u nich ale bohužel spousta střeleckých pokusů skončila nezdarem). Gólově družstvo táhla nejlepší střelkyně celého turnaje Majda . Svůj standard odvedly Anetka i Komár (ta družstvo několikrát podržela a měla hodně pěkných zákroků, bohužel dostala i několik laciných branek). I v tomto týmu se výborně předvedly hráčky ročník 2008 - Sára vstřelila několik gólů z křídla, Bára odvážně pronikala obranou soupeřek a Adéla velmi dobře bránila. Turnaj příliš nevyšel Nelče.

Nyklesová, Bezdičková 5, Hanzlíková 9, Loskotová 7, Palečková 6, Růžková 22, Sedláčková 1, Svatoňová 8, Vaníková 1, Šollarová 11

DHC Plzeň dorostenky

Mladší dorostenky DHC Plzeň se znovu po týdnu zúčastnily dalšího turnaje pořádaného naším klubem. Bohužel jsme nemohli ze zdravotních důvodů nastoupil v úplné sestavě, ale i přes to předvedla naše děvčata velmi pěkný výkon. Celkově jsme se umístily na druhém místě za družstvem Házená Lázně Kynžvart, s kterým jsme prohrály v posledním utkání o dvě branky, a to již v trochu oslabené sestavě, protože již ze zdravotních důvodů nemohla nastoupit naše spojka Barbora Heřmánková. Celkově děvčata zvládla turnaj velmi pěkně s dobrým a bojovným nasazením. Plnily pokyny, které jsme si před turnajem vytýčily. Snažíme se hru našeho družstva založit především na velmi dobré obraně, z které potom využíváme rychlého přechodu. I co se týká útočné fáze jsme byly velmi spokojené. Již se těšíme na první mistrovské utkání, které se odehraje 5.9. v 15:00 hodin na půdě družstva DHC Slavia Praha.

Hofírková 9, Heřmánková 17, Čásová 1, Konderová 4, Perglová 2, Růžičková 7, Mancellari 19, Bažantová M. 9, Bažantová E. 5, Baumruková 5