Příprava žen na novou sezónu je v plném proudu


Příprava žen na novou sezónu je v plném proudu

Za tři týdny se spustí letošní ročník nejvyšší ženské soutěž a DHC Plzeň bude již po třetí její součástí. Svůj první zápas odehrájí ženy doma, a to v sobotu 4.9.2021 od 17:00 proti DHK Zora Olomouc. Přípravu tým zahájil dvoufázovými tréninky v Plzni na Slavii. Již tradičně pak všichni odcestovali na soustředění do Kynžvartu a nyní se pilně připravují na domácí palubovce.

12.7.2021 se ženský tým sešel v hale na Slavii v Plzni vyjma hráček reprezentujících Českou republiku na mistrovství Evropy juniorek, které se konalo ve slovinském Celje. Příprava byla zahájena testováním, a poté se tým dvoufázovými tréninky připravoval na soustředění v Kynžvartu, tam hráčky absolvovaly během osmi dnů celkem 26 tréninkových jednotek a tradiční celodenní regenerační výlet na kolech. Nutno podotknout, že s 65 kilometrovou trasou a převýšením 1580 metrů o velkou regeneraci pro některé z hráček nejspíš nešlo. Soustředění se ženami absolvoval také tým dorostenek a podle trenéra Řezáče to pro ně bylo velkým přínosem. "Měly tak šanci nakouknout do týmu žen a možná to některým otevřelo oči  a dostaly nový impuls do další práce".

Nyní se tým připravuje opět v Plzni, již na domácím hřišti. Hráčky zatím odehrály dva přátelské zápasy, které jim posloužily k lepší souhře v obraně a následnému přechodu do 1., 2. a třetí vlny. "Teď se začneme soustředit na hru v útočném postavení a souhru jednotlivých dvojic a trojic" říká trenér Richard Řezáč. To si poté budou moci hráčky otestovat v dalším přátelské utkání.

Generálka čeká ženy v posledním srpnovém týdnu na turnaji Grand Prix v Praze.

Podle trenéra se tým v přípravě stále potýká s výpadky hráček hlavně kvůli práci a očkování. Na druhou stranu mají ženy nově v přípravě zařazeny individuální plány v posilovně, které budou v sezóně zcela jistě velkým přínosem. Zdravotně jsou na tom všechny hráčky dobře, tak doufejme, že do startu soutěže budou v kompletní sestavě.

2021-08-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň