Jede se dál, běžecká výzva i samoobslužné tréninky hlásí pěkná čísla!


Jede se dál, běžecká výzva i samoobslužné tréninky hlásí pěkná čísla!

Nejnovější zprávy = situace se zlepšuje a nouzový stav se po neděli již nebude prodlužovat. To by mohlo znamenat alespoň částečnou možnost tréninku v malé skupince, ale neděle je ještě daleko, stejně tak šance na tréninky, na které jsme byly před březnem loňského roku zvyklý. Jistotou jsou ale i nadále tréninky samoobslužné! Poslední březnové tréninky se konaly v Záluží a na Bílé Hoře, duben naopak otevřely trasy na Vlaše a v Třemošné. Stejně tak se starší a mladší žačky a minižačky zapojují do běžecké výzvy, díky které jsme se "podívali" již do 7 zemí Evropy.

V sobotu a neděli 27. a 28. března vyrazily plzeňské hráčky na trasu na Bílé hoře. Na trase se vystřídalo i přes nevlídné počasí přes 40 hráček, jak doložil připravený podpisový arch. Účastnice se dočkaly například minipredátoru, stejně tak i úkolů s míčem. Premiérový okruh "vyrostl" také v Záluží, sportování v celém okrese umožnilo účast dalších 17 hráček z Plzně-severu, které na trase v pěkném lese plnily velmi podobné úkoly, jako účastnice v Plzni.

Zatímco řadu let zpátky vyplnil velikonoční víkend Prague Handball Cup, letos se bez něho museli všichni házenkáři z celého světa již podruhé v řadě obejít. V sobotu a neděli 3. a 4. dubna tak namísto toho hráčky mohly absolvovat trénink v Plzni - Valše a také v Třemošné. Obě dráhy byly opět podobné, na hráčky čekalo počítání, vzpírání, přírodní žebříky či překážkové dráhy, ochuzeny opět ale nebyly ani o míč a o poklad, který mohla každá účastnice najít.

Vedle toho také pokračuje běhací výzva, které se účastní minižačky a mladší a starší žačky. Společně se snaží všechny hráčky naběhat za určitý časový interval co největší vzdálenost. Po 11 dnech zatím naběhaly hráčky dohromady přes 1500 kilometrů. To odpovídá trase vedoucí z Plzně přes Německo, Poslko, Slovensko, Ukrajinu a Maďarsko až do Rumunska, kde se naše hráčky aktuálně "nacházejí" a odkud zamíří do dalších států Evropy.

2021-04-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň