Duslo Šaľa 30 : 27 DHC Plzeň

DHC si ze Šaľy sice body nepřiveze, dobrý pocit po dobrém výkonu ale ano. Už úvodní minuty ukázaly, že hostující celek nepřijel odevzdat kůži lacino, po gólech Kristýny Königové a Terezy Bušauerové vedla Plzeň 0:3! Hráčky Šaľy poté už začaly dávat góly a náskok Plzně postupně vymazaly, skóre otočily a před závěrečnou desetiminutovkou prvního poločasu vedly už 12:8. Rozdíl mohl být ale klidně i větší, jeden zákrok za druhým přidávala Karin Řezáčová. I díky jejím zákrokům a gólům Annamarie Patrnčiakové, Denisa Franzové či Pavlíny Kepkové, která první poločas uzavřela, šly do šaten oba týmy za stavu 17:15. Ve druhém poločase pokračovala v krasojízdě Karin Řezáčová, díky jejím zákrokům se Šaľa nedostala do vyššího náskoku a ve 43. minutě dokonce opět prohrávala! Gólově se v této fázi utkání mohlo DHC opřít o góly Franzové, Šmrhové a Königové, která snižovala na rozdíl jediného gólu několik desítek vteřin před koncem. Znovu pak snižovala na 28:27 Annamaria Patrnčiaková, nejlepší střelkyně DHC, ale závěrečné slovo patřilo Šaľe.

„Dnešní utkání se hodnotí velice dobře. Děvčata, která dnes nastoupila, nechala na palubovce vše. Přesně takové nasazení, přístup a odhodlání nás musí zdobit i ve zbytku sezóny,“ mohl po několika zápasech použít slova chvály trenér Řezáč. Jak avizoval před utkáním, v závěru základní části již vyhlíží jiné než výsledkové cíle. Tentokrát ale nebyl příliš daleko ani bodový zisk, který by určitě v play-out velmi pomohl.

„Prezentovali jsme se poměrně silnou obranou, velkou podporu jsme měli také v brankářce. Toho jsme dokázali využívat v rychlém přechodu, ze kterého jsme dnes vytěžili i nějaké ty góly. Na obou stranách se vyskytlo mnoho nepřesností a chyb, my můžeme jen a jen děkovat brankářce, že nás po celou dobu držela,“ chválil poměrně skromně brankářku Karin Řezáčovou táta a trenér v jedné osobě. Karin předvedla na palubovce v Šaľe úžasnou podívanou, kterou opakovaně ocenila mimo jiné i komentátorka utkání. Střelbu z křídla, z trháků i z dálky si nespočetněkrát Karin pohlídali v nejdůležitějších pasážích a svým spoluhráčkám dala řadu příležitostí utkání otočit. Několikrát to bylo blízko, bohužel úplně se to ale nepovedlo.

Utkání mohlo v určitých fázích nabrat úplně jiný směr, Šaľa mohla trestat chyby a my domácí celek za to, že je nevyužil. Každá hráčka ale dnes podala maximum pro úspěch týmu, toho si moc vážím. Náš dnešní soupeř má bezpochyby kvalitní tým a pro nás je výborné vysvědčení, že jsme je dokázali trápit a držet je pod tlakem celých 60 minut. Duslo Šaľa je 7. tým interligové tabulky, s ostravskou Porubou bude do konce základní části bojovat o 6. místo. Plzeň s jistotou skončí na 10. nebo 11. místě a v play-out se bude o udržení v nejvyšší soutěži prát především s Hodonínem. Plzeň vyrazí 10. dubna do Michalovců, Hodonín ve stejný datum pojede do Šaľy a zítra nastoupí právě na palubovce našeho posledního soupeře v základní části. Pokud se nestane žádné překvapení, neboť Michalovce i Šaľa jsou favority, do play-out vstoupí DHC se čtyřbodovým náskokem na Hodonín.

„Dnes jsme odehráli jedno z těch utkání, ze kterých si musíme vzít příklad a pokusit se vše pozitivní přenést do standartu. Jsem také rád, že můžeme těmito zápasy také podpořit výchovu mladých rozhodčí,“ uzavřel hodnocení trenér Řezáč. Jediným negativem z utkání je zranění Dominiky Galuškové z posledních minut utkání, které snad nebude nijak vážné.

Řezáčová, Malá – Slabá, Patrnčiaková 8, Königová 6, Šmrhová 2, Kepková 3, Galušková D., Lásková 1, Drozdová L., Franzová 2, Bušauerová 4, Galušková L. 1