DHC Plzeň 15 : 27 Zora Olomouc (27.3.2021)

MOL Liga na domácí palubovce je pro tento ročník minulostí. Alespoň tedy základní část. DHC Plzeň se s vlastními, bohužel spíše než fanoušky musíme říci tribunami, rozloučila porážkou s Olomoucí 15:27. Hostující celek se ujmul vedení už v úvodních minutách a už po první třetině zápasu vesla Zora o 10 gólů. DHCéčku pomohl až první dvouminutový trest pro soupeře, který dokázalo DHC potrestat, zbytek poločasu dohrát bez inkasované branky a stáhnout na 8:14. Druhý poločas ale žádné výrazné zlepšení nenabídl, Olomouc si rychle vzala zpět vysoké vedení a otázkou ve zbylých minutách bylo jen to, jak vysoké vítězství si nakonec s sebou odvezou hostující hráčky domů. Se závěrečným hvizdem svítilo na tabuli skóre 15:27 a Olomouc si tak zajistila definitivně místo v play-off.

„Utkání se nám už podle výsledku vůbec nepovedlo. Mrzí mě to, protože jsme s kolegy věřili, že z mančaftu dokážeme vytěžit více a dávali jsme si, nejspíše falešnou, naději, že bychom mohli v tomto utkání uspět,“ hodnotil zklamaně utkání trenér Richard Řezáč. Ten si již před zápasem uvědomoval, že spíše než stanovovat výsledkové cíle je důležité připravit hráčky na boje v play-out, které na tým hned po skončení základní části čekají. Konečný výsledek ho ale tentokráte zklamal stejně, jako hra.

Momentálně nejsme v rozpoložení a situaci, kdy bychom se mohli poměřovat s lepšími celky, ať už je to kvůli zdravotním důvodům, nebo kvůli chybějícímu tréninkovému vytížení. Před námi jsou dva zápasy a my v nich musíme z týmu vytěžit co jen půjde, abychom byli úspěšní v play-out,“ potvrdil výše zmíněné trenér Řezáč. Ten může, stejně jako všechny jeho svěřenkyně, pouze doufat, že všech šest zápasů, které na DHC v play-out čekají, odehrají v nejsilnější sestavě. Tedy, že omluvenky ze zápasů nebudou tvořit zranění či karanténní opatření spojené s nemocí covid-19. Posledních několik zápasů se to bohužel nedařilo.

Jediný, kdo v dnešním utkání snese pochvalu, je brankářka Michaela Malá, která měla velmi slušnou úspěšnost na to, z jakých pozic na ní soupeřky střílely,“ vrátil se ještě k utkání trenér domácího týmu. Brankářky na obou stranách hřiště byly pro vývoj utkání velmi důležité, velké množství šancí totiž pochytala vedle Michaely Malé také jmenovkyně Polášková v brance Olomouce.

DHC má před sebou poslední dvě utkání v základní části, obě na slovenské půdě. Po zápasech s Iuventou Michalovce a Duslou Šaľa začnou boje v play-out, ve kterých narazí Plzeň již se stoprocentní jistotou na Zlín, Písek a Hodonín.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari – Dvořáková 2, Franzová 3/1, Drozdová L. 2, Kepková 2, Formanová 3, Lásková, Slabá, Galušková L., Königová, Vlachová 2, Bušauerová 1, Šmrhová