Poslední domácí utkání základní části! Do Plzně přijede Olomouc


Poslední domácí utkání základní části! Do Plzně přijede Olomouc

Poslední domácí utkání našich žen v základní části je na programu dnes od 17:00. Na palubovku 31. ZŠ přijede Olomouc, 5. celek interligové tabulky, který v případě bodového zisku definitivně stvrdí svůj postup do play-off. Naopak plzeňský celek již přemýšlí nad boji v play-out, v posledních třech zápasech, včetně toho dnešního, může tým pod vedením Richarda Řezáče spíše jen překvapit. To se ostatně Plzni už jednou proti celku DHK Zora Olomouc povedlo, v prvním vzájemném zápase oslabený tým dokonce vyhrál první poločas, nakonec ale podlehl o 7 gólů.

První vzájemné utkání, které se hrálo na půdě soupeře v půlce listopadu, bylo vůbec první po druhé covidové pauze. Liga se na konci září zastavila a znovu se rozběhla až o téměř dva měsíce později. DHC na olomoucké palubovce nastoupilo ve velmi úzké sestavě a prohrálo 28:21. Ani do dnešního utkání nebude moci využít trenér Richard Řezáč všechny své hráčky. „Do utkání nastoupí ve stejné sestavě, která odehrála ve středu utkání v Porubě,“ potvrdil to trenér plzeňského týmu.

„Utkání s Olomoucí pro nás bude posledním zápasem v základní části na domácí palubovce. Chceme k tomu tak přistoupit a poprat se o co nejlepší výsledek,“ neskládá před utkáním zbraně lodivod DHC. Pokud může na něco spoléhat, je to právě domácí prostředí. Olomoucká ZORA na vlastní palubovce vyhrála 7 z 8 utkání, venku dopadla vítězně z rovněž 8 zápasů jen 3 střetnutí. V premiérové sezóně v MOL lize před dvěma roky navíc dokázalo DHC na domácím hřišti Olomouc dvakrát v řadě porazit.

Statisticky tak Plzeň není bez šancí, k bodům vede cesta ale jedině přes výkon na hřišti. Tam spoléhá trenér Řezáč především na obranu. „Základem úspěchu je práce v obraně, ze které můžeme jít do rychlých protiútoků a nabírat nějaké jednoduché góly. Ty budou hodně důležité, protože Olomouc má velmi silný střed obrany, přes který se budeme prosazovat ztěžka.“

„Budeme chtít navázat na povedené pasáže ze středečního utkání. Chceme zabojovat, jakýkoliv bodový zisk by nás velmi potěšil,“ potvrzuje odhodlanou náladu svého týmu trenér Plzně. Jak již bylo napsáno výše, do utkání nastoupí stejná sestava, která bojovala ve středu na palubovce ostravské Poruby. Fanoušci mohou holkám fandit v posledním domácím zápase základní části od obrazovky TVCOM, zápas začíná jako tradičně v 17:00

2021-03-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň