K samoobslužnému tréninku přibyla další výzva!


K samoobslužnému tréninku přibyla další výzva!

Stejně jako předchozí víkendy, tak i v sobotu a neděli 20 a 21. března pokračovaly samoobslužné tréninky. Jak pro neplzeňské hráčky, které plní úkoly na kartičkách individuálně v místě svého bydliště, tak pro ty bydlící v Plzni. Ty se vypravily do Bukovce, poblíž vrcholu Chlum, na kterém už se v minulosti samoobslužný trénink také konal. Tentokrát vedla trasa pod tímto kopcem a na hráčky čekaly tradiční úkoly i novinky.

Mezi novější úkoly patřilo skákání přes kozu, kdy se musely dvojice navzájem přeskakovat. Menší účastnice se pak mohly „vyřádit“ v tunelu, jedním z úkolu bylo si v tunelu co nejhlasitěji zakřičet. Došlo po odmlce opět na švihadlo a ochuzené nebyly hráčky také o práci s míčem. Čeho naopak na trase, která netradičně nevedla lesní cestou, ubylo, to bylo běhání.

Žačkám totiž k samoobslužným tréninkům a individuálním plánům přibyla další výzva. Začalo se běhat. To není žádná revoluce, běhání patřilo k individuální přípravě již delší dobu. Novinkou je ale vzájemné soupeření, které má zároveň společný cíl. Pod heslem „Proti sobě, ale i dohromady“ budou následující týdny běhat všechny mladší a starší žákyně, své naběhané vzdálenosti si zapisovat a přispívat tak svému týmu. Starší a mladší žačky tak proti sobě soupeří, který tým toho naběhá za časový interval více.

Intervaly jsou pokaždé dvakrát týdně, od středy do soboty a od neděle do úterý. Každý tým tak může 2x týdně zvítězit, prohrát, stejně tak remizovat. Které družstvo naběhá dohromady větší vzdálenost, to v rámci jednoho intervalu zvítězí. I kdyby ale ve zmíněném časovém úseky hráčky jednoho či druhého týmu nevyhrály, přispějí i tak ale do společného úsilí.

Vzdálenost naběhaná oběma týmy dohromady se totiž sčítá a společně se pokusí DHC virtuálně přeběhnout co nejvíce států Evropy. Nejbližším cílem je Německo, kam „zamířily“ naše hráčky nejdříve. Kam se poběží dál, se ještě uvidí. Podaří se nám dostat za hranice našeho nejbližšího souseda již do soboty, kdy končí první interval, nebo ne? Zároveň napjatě očekáváme, který z týmů naběhá do soboty více.

2021-03-25 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň