Sokol Poruba 27 : 20 DHC Plzeň (24.3.2021)

I druhé utkání mezi ostravskou Porubou a DHC Plzeň vyznělo lépe pro slezský celek. Ten oslavil na domácí palubovce jednak vítězství 27:20, jednak již téměř jistý postup do play-off. Cestu za výhrou začaly hráčky Poruby úvodním vedením 5:2, které DHC stahovalo. Zatímco domácí střelecky v první čtvrthodině táhla Eliška Desortová a Michaela Konečná, DHC díky gólům Andrey Vlachové a Veroniky Dvořákové stáhlo po 15 minutách hry náskok soupeře na jediný gól. Díky zákrokům brankářek pak příliš gólů nepadlo a až po oddychovém čase domácích odskočila Poruba na poločasové vedení o 4 góly. Ani ve druhém poločase to neměly domácí hráčky jednoduché. Dvakrát za sebou se trefila Anna Šmrhová a po 40 minutách tak bylo skóre znovu o 2. Ani tentokrát ale ostravský celek nezpanikařil a dotáhl utkání k vítězství 27:20.

„Utkání vypadalo dobře do 40. minuty, kdy jsme se se soupeřem drželi v kontaktu. S ohledem na další utkání, které hrajeme v sobotu, jsme se snažili co nejvíce rozložit síly na co nejvíce hráček, protože po zdravotní stránce na tom nejsme optimálně,“ uvedl na začátek trenér Řezáč. Využít mohl po delší době Veroniku Dvořákovou, která se vrátila do sestavy po karanténě a v utkání zaznamenala 2 přesné zásahy. Svůj první soutěžní gól v této sezóně vstřelila ve 45. minutě Klára Slabá. O rozložení sil mluví také fakt, že až na jednu výjimku se alespoň jednou se prosadila každá hráčka v poli.

„V utkání se nám nedařila hlavně koncovka, řadu vyložených příležitostí jsme neproměnili, což nás v důsledku stálo lepší výsledek. Zároveň je ale třeba pochválit brankářky na obou stranách, které předvedly dobré výkony,“ pokračoval v hodnocení trenér hostujícího týmu. Ten se už nyní musí začít připravovat na poslední domácí zápas v základní části. Na plzeňskou palubovku přijede Olomouc. Ta si může bodovým úspěchem v Plzni stvrdit postup mezi nejlepší 4 celky definitivně, alespoň jeden bod potřebuju k papírové jistotě také Poruba. Oba celky mají 20 bodů, Olomouc navíc 2 utkání k dobru. Cokoliv jiného, než postup obou celků, je ale téměř utopie, obzvlášť poté, co v Písku prohrál domácí tým o 10 gólů se Zlínem!

To není úplně dobrá zpráva pro Plzeň, která bude se Zlínem bojovat o udržení v soutěži. Východomoravský celek ale chytil formu, vyhrál 4 z posledních 5 utkání a vyhoupl se na 11 bodů, DHC na svého soupeře ztrácí již 3 body, navíc má o 2 odehrané zápasy více. O udržení v soutěži v play-out se tak bude s jistotou bojovat především s Hodonínem, který má před sebou utkání se slovenskými celky a v žádném rozhodně nebude favorit. Se 4 body je zatím Hodonín poslední, DHC se nachází na 10. místě s 8 body.

Utkání s Olomoucí je na programu v sobotu.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari – Slabá 1, Lásková 3, Šmrhová 3, Kepková, Bušauerová 1, Drozdová L. 1, Franzová 1, Königová 1, Dvořáková 2, Formanová 1, Vlachová 6/1