Po reprezentační přestávce vyráží ženy do Poruby


Po reprezentační přestávce vyráží ženy do Poruby

Po Reprezentační přestávce se DHC vrací do akce, dnes hrají svěřenkyně Richarda Řezáče odvetu na palubovce ostravské Poruby. Oba týmy se potkaly už den před zmiňovanou přestávkou, Poruba si z plzeňské palubovky odvezla dva body desetibrankovou výhru. Náš soupeř tak udělal možná rozhodující krok za play-off, které se snaží na úkor Písku vybojovat. DHC Plzeň již přemýšlí nad boji v play-out, ve kterých se potká s Hodonínem, Zlínem a s největší pravděpodobností právě s Pískem.

„Reprezentační přestávku jsme vyplnili krátkým kondičním blokem. Nyní nás čeká odveta v Porubě. Bohužel se nám namísto došetření ran rozrostla marodka o další 2 hráčky. Sestava tím pádem opět nebude optimální, ale jasně jsme si vytyčili cíle pro utkání,“ prozradil před utkáním trenér Richard Řezáč. Do Poruby se tým vypravil bez Lindy i Dominiky Galuškové, na soupisce se neobjeví ani Annamaria Patrnčiaková či Sára Kantnerová. Naopak se k týmu opět připojila Veronika Dvořáková, která odehraje druhé utkání v plzeňském dresu.

„Budeme se v utkání soustředit na spolupráci dvojic v obraně a celkově předvést co nejlepší individuální dovednosti. Odveta s Porubou bude jedno z utkání proti silnějším celkům, které nás v závěrečné fázi hlavní fáze čekají. My tak budeme spíše než o body usilovat o získání herní praxe a co nejvíce nabrat na kvalitě, která bude v bojích o udržení potřeba,“ potvrdil trenér Řezáč, že favorit zápasu bude dnes určitě domácí celek.

„V žádném případě to neznamená, že bychom nejeli nastavení na boj o body, při sebemenší šanci se budeme o výsledek rvát a nedáme kůži zadarmo!“ dodává ale trenér plzeňského celku zároveň. Zlín si v dohrávce před několika dny poradil s Hodonínem a opět se posunul před DHC, zároveň ale Hodonín tím pádem stále ztrácí na Plzeň 4 body. Oba celky mají před sebou ještě 4 zápasy a jakýkoliv bod byl pro kohokoliv velmi vítaným překvapením.

O jedno takové se pokusí DHC od 17:00, kdy nastupuje na palubovce Poruby. Utkání můžete sledovat stejně jako obvykle na TVCOM. Po utkání s Porubou čeká na Plzeň poslední utkání v základní části na domácí palubovce proti Olomouci, následně vyrazí naše hráčky dvakrát na Slovensko, kde uzavřou základní část.

2021-03-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň