DHC Plzeň 24 : 34 Sokol Poruba (13.3.2021)

Drama se tentokráte na plzeňské palubovce nekonalo. Ostravská Poruba si po jistém výkonu došla pro dva body za desetibrankové vítězství 24:34. Na dvě branky Petry Tiché a Silvie Poláškové ještě zareagovala Anna Šmrhová rovněž dvěma přesnými zásahy, ke kterým si přidala Sára Kantnerová. Tereza Bušauerová snižovala ve 14. minutě na 6:9, poté si ale Poruba vytvořila pětibrankový náskok, který DHC stahovalo až do závěrečných minut druhého poločasu. Do šaten odcházely oba týmy za stavu 13:18. Hned v úvodu druhého poločasu využila Poruba technických chyb v útočné fázi a z rychlých protiútoků trestala plzeňské chyby. Plzeňanky už jenom stahovaly rozdíl ve skóre, až na dvě výjimky se prosadily všechny hráčky z pole, po 4 gólech měly na svém kontě Andrea Vlachová a Sára Kantnerová. Porubě byla ve střelbě ale přeci jen pilnější a přesnější a po zásluze si připisuje do tabulky dva body.

Rozložení sil a role favorita byla známá již před zápasem. I to si dobře uvědomoval v pozápasovém hodnocení Richard Řezáč. „Poruba byla určitě favorit utkání, chtěli jsme s ní ale držet krok o něco déle. Už bych se opakoval, srážejí nás neustále technické chyby, těch individuálních bylo dnes také spousta,“ připustil trenér domácího týmu. Stejně jako před každým jiným zápasem musel řešit problémy kvůli zraněním. Do hry se vrátila Hana Formanová či Dominika Galušková, Linda Galušková ale kvůli zranění ruky chyběla, Annamaria Patrnčiaková vyrazila na Slovensko za reprezentačními povinnostmi.

Co mrzelo trenéra Řezáče nejvíce, bylo nasazení, které proti Porubě chybělo a které celý tým zdobilo ve většině předchozích duelů. „Konečný výsledek je jedna věc, ale spíš mě mrzí, že dneska děvčata nebojovala, nepoprala se o jednoduché míče, což ještě podtrhlo celkově slabý výkon a to všechno dohromady pak na hřišti působilo místy skoro ostudně.“

Nyní čeká na tým i zbytek ligy reprezentační přestávka. Na palubovce 31. ZŠ se na palubovku postavilo hned 6 nominovaných reprezentantek, 2 na straně Plzně a 4 hráčky Sokolu Poruba. Po pauze uzavře hlavní část soutěže Plzeň jedním domácím duelem s Olomoucí a 3 výjezdy, hned po pauze míří DHC do Poruby a následně 2x na Slovensko. „Nám teď nezbývá nic než zmobilizovat přes reprezentační přestávku síly a začít se poctivě připravovat na zápasy v play-out. Čekají nás již pouze soupeři z lepší poloviny tabulky a než přemýšlet nad nějakými překvapeními se teď musíme připravit na boj s týmy, které potkáme v závěru soutěže.“

SESTAVA: Řezáčová, Mancellari, Malá – Kepková 1, Formanová, Slabá, Vlachová 4, Kantnerová 4, Königová 2, Franzová 3, Lásková 1, Továrková 1, Galušková D., Šmrhová 2, Drozdová 1, Bušauerová 2