Dvojzápas s Porubou začíná před reprezentační přestávkou na domácím hřišti


Dvojzápas s Porubou začíná před reprezentační přestávkou na domácím hřišti

Reprezentační přestávka na jeden týden přeruší ženskou nejvyšší soutěž. Ještě před kempem, který začíná v neděli a na který vyrazí hned 2 naše hráčky, stihne plzeňské DHC odehrát ještě jedno utkání, na domácí palubovce přivítá Sokol Poruba. Ačkoliv do konce základní části zbývá již jen pár duelů, s Porubou se Plzeň utká v tomto ročníku vůbec poprvé! Utkání s šestým celkem tabulky se stejně jako řada dalších odkládalo a v polovině března konečně na vzájemné střetnutí dojde. Odveta na půdě soupeře je na programu hned po reprezentační přestávce.

Dvojzápas s Porubou bude důležitý především pro našeho soupeře, který může udělat důležité kroky v cestě za play-off. Mezi ostravským celkem a Pískem je tříbodová mezera, Poruba má navíc ještě utkání k dobru. 4 body ze dvou následujících utkání by asi o posledním postupujícím týmu rozhodly definitivně. „Poruba je bezesporu kvalitní a zkušený tým. Naším cílem bude odehrát utkání s maximálním nasazením a bojovností,“ odkazuje trenér Richard Řezáč na zápas proti Prešovu, kde holky v závěrečných minutách doslova vyválčily bod za remízu 24:24.

„Máme stále několik zraněných hráček, zodpovědnost se tak opět rozloží na ostatní. Předpokládám, že se bude hrát dynamická a tvrdá házená,“ pokračuje v předzápasovém pohledu trenér Řezáč. I plzeňský celek má stále o co hrát, před výletem na Slovensko, kde odehraje Plzeň závěrečné dva duely základní části, nastoupí již jen nadvakrát proti Porubě a doma s Olomoucí. Kromě Michalovců se tak jedná o soupeře ze střední třetiny tabulky.

Poruba je nepochybně favorit a my se pokusíme ji tuto pozici co nejvíce znepříjemnit.“ Plzeň se může pokusit využít výhody domácí palubovky, na které po utkání s Porubou nastoupí v základní části MOL ligy už jen jednou. Zároveň stále bojuje o co nejlepší pozici do play-out, kde se TÉMĚŘ s jistotou potká s Hodonínem, Zlínem a jedním z dvojice Písek – Poruba. Každý získaný bod se počítá a s tím do každého utkání hráčky nastupují.

Zápas začíná v hale 31. ZŠ v tradičních 17:00 a stejně tak se můžete jako tradičně těšit na přímý přenos na TV.COM! Podporovat nás během utkání můžete na Instagramu za použití našich GIFů!

2021-03-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň