Na reprezentační sraz žen vyrazí dvě hráčky Plzně, premiérově Lucka Drozdová


Na reprezentační sraz žen vyrazí dvě hráčky Plzně, premiérově Lucka Drozdová

V sobotu 13. ledna nastoupí plzeňské hráčky na domácí palubovce proti Porubě, hned následující den vyráží pak dvě členky kádru DHC na reprezentační sraz žen. Pozvánku na přípravný kemp, který se bude konat od 14. do 21. března v Polsku, dostala Karin Řezáčová a premiérově také Lucie Drozdová. Ta zamíří na kemp spolu s několika dalšími hráčkami juniorského výběru, které chce vidět trenér seniorského týmu Jan Bašný přímo na hřišti. Zároveň může Lucka Drozdová dosáhnout na zajímavou metu. Pokud naskočí do jednoho z přípravných duelů proti Polkám, stane se vůbec první odchovankyní DHC Plzeň, která nastoupí za seniorskou reprezentaci rovněž jako hráčka Plzně.

Reprezentační kemp se uskuteční v polském Walbrzychu, kde sehrají Česky proti domácímu výběru dva přípravné duely, ve čtvrtek a v pátek 18. a 19. března. V nominaci reprezentačního trenéra najdeme 7 hráček ze zahraničních lig, zbytek tvoří hráčky domácí MOL Ligy. DHC Plzeň na sraz vyšle dvě hráčky. Brankářka Karin Řezáčová má již s reprezentačním áčkem zkušenosti, z pozice náhradní brankářky se zúčastnila také mistrovství Evropy v Dánsku. Před dubnovou kvalifikací se český tým potýká na postu brankářky s problémy, zraněné jsou Lucie Satrapová, Petra Kudláčková i Sabrina Novotná. Karin Řezáčová a Hana Mučková z Poruby tak zůstaly jako jediné z původní pětky, se kterou chtěl trenér Bašný dlouhodoběji pracovat.

Lucie Drozdová má před sebou naopak premiéru v ženském A-týmu. Pokud proběhne kemp bez problémů a plzeňská pivotka dostane příležitost v některém z utkání s Polskem, stane se vůbec první odchovankyní DHC, která zasáhne do reprezentačního zápasu jako hráčka DHC Plzeň!

„Informaci o tom, že bych se mohla březnového srazu zúčastnit, jsem poprvé dostala od Dušana Poloze na konci ledna. Řekl mi, že by rádi některé juniorky zapojili do srazu A-týmu a že bych měla být mezi nimi.  Oficiální pozvánka pak přišla někdy na konci února,“ svěřila se nám Lucka před svým reprezentačním debutem. „Už nám dříve říkali, že by podobná spolupráce mohla nastat, ale jsem určitě překvapená, že mezi oslovené juniorky patřím i já,“ dodala.

Reprezentační zkušenosti už Lucka nasbírala v juniorském týmu. Společně s Pavlínou Láskovou a Michaelou Malou patřila k trojici plzeňských hráček, které se zúčastnily v srpnu 2019 Mistrovství Evropy B v Itálii. Turnaj nakonec hráčky České republiky vyhrály a vybojovaly si účast na dalších velkých akcích. Bohužel, Covidová situace už nyní zhatila uskutečnění Mistrovství světa do 18 let, juniorský tým se tak připravuje alespoň na Mistrovství Evropy do 19 let, které by se mělo konat v červenci ve Slovinsku. „Tak neúčast na mistrovství světa nás všechny samozřejmě hodně mrzí, byla by to velká zkušenost. Teď se ale soustředíme na EURO, které se snad uskuteční letos v létě.“

Reprezentační pozvánku do ženského týmu si Lucka vysloužila mimo jiné i za výkony na zmiňovaném vítězném šampionátu v Itálii. Vedle ceny za nejlepší hráčku úvodního utkání s Kosovem si domů se zlatou medailí přivezla i ocenění nejlepší obránkyně celého turnaje a zúčastnila se také Workshopu „Respect your Talent“, kde se setkaly nejlepší juniorské hráčky z celé Evropy. Nyní přišel další krok v kariéře Lucky Drozdové, účast na seniorském reprezentačním kempu.

„Strašně se těším, ale zároveň jsem i dost nervózní. Věřím, že to ale celé proběhne bez komplikací a že se budu vracet s dobrými pocity,“ řekla Lucie Drozdová na závěr.

Ještě před reprezentační přestávkou čeká na Karin a Lucku spolu s celým DHC Plzeň utkání s ostravskou Porubou na domácím hřišti. To začíná v sobotu v 17:00.

2021-03-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň