Nová nařízení, nová podoba samoobslužných tréninků.


Nová nařízení, nová podoba samoobslužných tréninků.

Zatímco se všichni těšíme, až se situace uklidní a my se budeme moci konečně zase setkávat na hřišti, opatření opět zpřísnila. Od minulého pondělí platí tvrdý lockdown spojený se zákazem opouštění vlastního okrasu a s možností sportovat pouze na území vlastní obce. Zatímco naprostá většina by už asi boj s větrnými mlýny v podobě restrikcí a zákazů vzdala, pokusilo se DHC opět vymáčkout ze všech povolených aktivit co možná nejvíce. O víkendu se tak samooblužný trénink poprvé uskutečnil v novém kabátě.

Co se tedy může? Sportovat pouze na území své obce v maximálním počtu 2 lidí nebo se svoji rodinou. Trénink se proto rozdělil na dvě kategorie. Pro plzeňské hráčky, tedy hráčky bydlící v okrese Plzeň-město, mohly opět využít předem připravené trasy, tentokrát kolem přírodní památky Doubí. Zúčastnit se mohly hráčky kdykoliv mezi půl jedenáctou a třetí odpoledne, nově ale v oba dva víkendové dny! Na trasu tak hráčky vyrážely jak v sobotu, tak v neděli, aby se co nejvíce rozprostřely na trase a snížilo se riziko, že se při tréninku potká více dvojic.

Mimoplzeňské hráčky, které mohou sportovat pouze na území své obce, dostaly úkoly zadané a "sportoviště" si každá našla sama. Spolu se zadáním dostaly hráčky také tréninkové karty, do kterých mohly zaznamenávat, které úkony již mají za sebou.

Samooblužné tréninky tak nadále pokračují, prosíme všechny účastníky, aby dodržovali všechna aktuální opatření a mysleli především na zdraví. Zároveň děkujeme, že se i nadále zapojujete a udržujete se v pohybu v přírodě, což je nesmírně důležité!

2021-03-09 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň