ŠŠK Prešov 24 : 24 DHC Plzeň (6.3.2021)

Dramatická koncovka byla k vidění v Prešově, kde nakonec DHC Plzeň vyválčilo bod za remízu 24:24. Střeleckou hvězdou utkání na plzeňské straně byla Linda Galušková, která v úvodu utkání vstřelila první ze svých 10 gólů. Úvodní čtvrthodina patřila spíše Plzni, která se díky gólům zmíněné Lindy Galuškové, Kristýny Königové či Denisy Franzové dostalo do vedení 5:8. Třígólový náskok dokázal Prešov vymazat, hluchou pasáž utnula až Anna Šmrhová. Tečkou za prvním poločasem byl pak gól Denisy Franzové, DHC šlo do kabin za stavu 11:13. Prešov v prvním poločase chvíli stahoval, po sérii technických chyb a nepřesností v zakončení v podání hostujícího týmu se ale už na začátku poslední třetiny zápasu dostal slovenský tým do vedení 18:15. Dohánět tak naopak musela Plzeň a díky dalším gólům Lindy Galuškové a Andrey Vlachové se to dařilo. V 53. minutě bylo opět vyrovnáno, 21:21, technické chyby ale nedovolily hostujícímu týmu využívat dobré práce v obraně a v závěrečných minutách tak musela Plzeň dohnat dvoubrankové manko. Dramatická koncovka skončilo před bránou Prešova, kde byla faulovaná v úplném závěru Pavlína Lásková a nařízený sedmimetrový hod proměnila Linda Galušková. Bod tak udržel Plzeň před Prešovem a navíc dostal DHC znovu před Zlín, který má ale ještě dva zápasy k dobru.

Trenér Richard Řezáč si pokládal po utkání stejnou otázku, nad kterou nejspíše přemýšlel i jeho protějšek. „Bodu si musíme v každém případě vážit, ale nejsem si jistý, jestli jsme ho získali, nebo jsme ten druhý ztratili.“ Oba týmy se v zápase střídaly o vedení. Do závěrečných minut šly ale s vedením o dva góly hráčky Prešova, Plzeň tak může hodnotit bod pozitivně. „Během zápasu jsme měli dost příležitostí na to dost zápas pod naši kontrolu. Především vstup do zápasu jsme měli dobrý a nastoupili jsme s velkým sebevědomím,“ těšilo trenéra hostujícího týmu.

Snaha jeho svěřenkyň tentokráte narážela na nepřesnou střelbu. Plzeň se dokázala dostat v utkání několikrát do vyložené příležitosti, samotná střela v bráně už tak často nekončila. „Nedokázali jsme přetavit naše sebevědomí v gólový rozdíl. Koncovka nás dnes bohužel zradila.“ Vyjma neproměněných šancí se ale hráčkám příliš věcí vytknout nedalo. Trenér hostujícího týmu opět chválil bojovnost svých hráček, které na hřišti nechaly vše. „Holky bojovaly do posledních vteřin, ve kterých si navíc vydřely remízu. Nastoupily i hráčky, které hrály se sebezapřením a na hřišti nechaly opravdu maximum.“

V tabulce se Plzeň posunula o jednu příčku výš, osmý bod ji vrátil na deváté místo před Zlín. Náš nejbližší pronásledovatel má ale o dvě utkání méně a před sebou má například duel s Hodonínem a také v Prešově. Před Plzní, která si na poslední Hodonín vypracovala momentálně čtyřbodový náskok, je v tuto chvíli již jen 5 zápasů. Příští sobotu nastoupí DHC doma proti Porubě, se kterou se těsně před koncem hlavní části utká vůbec poprvé.

SESTAVA: Řezáčová, Mancellari, Malá – Patrnčiaková 2, Vlachová 4, Drozdová, Franzová 3, Königová 3, Galušková L. 10/4, Galušková D., Kepková, Slabá, Bušauerová, Lásková, Šmrhová 2, Kantnerová