Plzeň bude v Prešově hájit desáté místo


Plzeň bude v Prešově hájit desáté místo

Důležité střetnutí čeká na naše ženy v sobotu 6.3. na Slovensku. První ze tří výjezdů na půdě našeho východního souseda, které mají ženy ještě před sebou, zavede plzeňský celek na palubovku Prešova. Oba týmy se potkaly nedávno, minulý čtvrtek stejný soupeř přijel do Plzně a DHC proti němu zaznamenalo své třetí a prozatím poslední vítězství. Na domácí palubovce vystřídaly po svém vítězství plzeňské hráčky Prešov na 9. místě interligové tabulky, o pár dní později bude naopak DHC hájit desátou pozici a zároveň útočit na Zlín, který se po vítězství v posledním střetnutí dostal právě před Plzeň. Ve hře je zároveň nadále nutnost nasbírání co nejvíce bodů před play-out, neboť poslední Hodonín stáhl svoji ztrátu na plzeňský tým na 3 body poté, co zvítězil na domácí palubovce se zítřejším soupeřem Plzně.

„Domácí utkání jsme vyhráli díky obraně a velmi slušnému výkonu brankářek, čehož jsme mohli využít v rychlém protiútoku a dávat tak potřebné jednoduché góly,“ připomíná trenér Richard Řezáč domácí střetnutí. Druhý poločas držela plzeňské bodové naděje skvělým výkonem Karin Řezáčová, ze zákroků a z dobré práce v obraně těžila gólově především Annamaria Patrnčiaková, která nastřílela 13 gólů.

„Potenciál máme větší, než je naše aktuální pozice. Doufám, že se nám ho podaří daleko lépe využívat. Jsme teď kvůli nemoci a zraněním ve složité situaci, co se hráček týče, ale i tak máme konkurence schopný tým, který na Slovensko pojede bojovat o body.“ Richard Řezáč se svým týmem již několik zápasů v řadě trápí s marodkou, pozici v tabulce navíc zkomplikovaly i poslední výsledky. Zlín se po vítězství nad Plzní dostal před západočeský celek a na dostřel se přiblížil Hodonín, který vyhrál právě s Prešovem.

I náš soupeř musí řešit své problémy. Na svá utkání rovněž jezdí s nekompletní soupiskou, na vítězství čeká už 8 zápasů. Po lednovém vítězství o gól s Hodonínem a remíze s Pískem následovala série proher jak proti lídrům ligy ze Slavie a Mostu, tak i proti týmům z dolní poloviny tabulky, Prešov postupně neuspěl na hřišti Plzně, Zlína ani Hodonína. V odvetě s DHC teď naopak zahájí minimálně 4 zápasy dlouho sérii domácích zápasů.

„V Prešově se vždy hraje tvrdá házená a musíme se na to připravit. Zápasem zakončíme dva anglické týdny a hodně rádi bychom je zakončily vítězně. Motivaci rozhodně máme!“ hlásí trenér Řezáč před zápasem. Jestli a jak bude možné utkání sledovat živě, vám dáme v den utkání vědět. Zápas V Prešově začíná od 15:00.

2021-03-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň