Plzeňské řady na jarní část sezóny posílilo hned 5 jmen


Plzeňské řady na jarní část sezóny posílilo hned 5 jmen

Trenér Richard Řezáč v polovině ledna avizoval, že plánuje využít zimního přestupového období. To také dodržel, do jarní části sezóny zasáhlo doposud hned 5 nových tváří! Formou hostování a limitovaných přestupů plzeňský celek doplnila Nikola Motejlová, Kristýna Königová, Veronika Dvořáková, Annamaria Patrnčiaková a Natálie Továrková. Bohužel ani jim se nevyhýbají komplikace, které trápí v posledních týdnech celý plzeňský tým.

První posila se na plzeňské soupisce objevila už 17. ledna proti Michalovcům. Ostrou premiéru si tehdy proti slovenskému mistrovi odbyla Nikola Motejlová, která do Plzně zamířila na limitovaný přestup ze Sokola Vršovice. První branku zaznamenala o týden později proti Písku, pomohla tak k premiérovému vítězství v letošní sezóně. Kvůli karanténě prozatím poslední start zaznamenala Nikola Motejlová na domácí palubovce proti Hodonínu, utkání bohužel výsledkově nedopadlo.

Proti Hodonínu nastoupila spolu s Motejlovou poprvé další dvě jména. Z Lázní Kynžvart, suveréna přerušené 1. ligy žen, přišla na hostování Kristýna Königová a Veronika Dvořáková. Zatímco pravoruká křídelnice Königová zasáhla od svého debutu do všech zápasů krom jednoho, Veronika Dvořáková zatím stihla jen zmiňovaný duel s Hodonínem, ve kterém se hned 3x gólově prosadila. Společně s dalšími členky plzeňského týmu se poté kvůli karanténě do dalších zápasů zatím nezapojila. Do závěru sezóny ale mohou Plzni pomoci mimo jiné i zkušenosti, které stále teprve dvacetiletá Veronika nasbírala především v Mostě, jehož dres před přestupem do Kynžvartu oblékala. Za všechny stačí účast v ženské Lize mistrů, ve které se dokonce 7x přesně prosadila, 2x do sítě nejlepšího klubu planety, maďarského Györu. Na sobě měla Veronika Dvořáková i reprezentační dres, stejně jako Kristýna Königová, juniorská reprezentantka, jenž se v 5 interligových zápasech za Plzeň prosadila 8x.

Poslední dvě úplně nová jména se na plzeňské soupisce objevila teprve nedávno, 20. února v utkání proti Duslu Šaľa. Kvůli náročnému programu se ale i tak již ve čtyřech zápasech na palubovce v dresu DHC objevila Annamaria Patrnčiaková a Natálie Továrková. Druhou jmenovanou přivedl trenér Richard Řezáč na limitovaný přestup z Lionu Hostivice, dalšího klubu, který nemůže kvůli Coroně nastoupit v 1. lize. „My teď nemůžeme v 1. lize ani trénovat a já jsem nechtěla zůstat úplně stát. S Řízkem se znám dlouho, hrála jsem pod ním i za Slavii a po vzájemné domluvě trenérů se vyjednal můj příchod,“ podělila se o pozadí svého příchodu Natálie Továrková.

„S holkami jsem se znala, potkávaly jsme se v první lize a jsou všechny hrozně fajn, takže ten příchod nebyl nijak problémový.“ Levoruká křídelnice se prosadila dvakrát, a s týmem si také užila i vítězství proti Prešovu. „Líbí se mi, že v každém zápase bojujeme. Některé chyby podle mě plynou i z menší sebedůvěry, nesmíme si přestávat věřit, i když se začne prohrávat, pak můžeme s každým soupeřem držet krok o něco déle.“

Na svém postu se Natálie Továrková střídá se stálicí Annou Šmrhovou a s další posilou, Annamariou Patrnčiakovou, která může hrát také na spojce. „Já jsem moc ráda za každou minutu, kterou můžu strávit na hřišti. 4 měsíce jsem pořádně nestála na palubovce, takže je super být tady. Navíc moc ráda hraju proti těžkým soupeřům, jako třeba proti dnes proti Dunajské Stredě,“ svěřila se po zápase se slovenským týmem Natálie Továrková.

Jak již bylo zmíněno výše, na postu pravého křídla nastupuje také Annamaria Patrnčiaková. Další z hráček, které před sezonou posílily prvoligové Lázně Kynžvart a která měla spolu s celou ligou vystavenou stopku kvůli Coroně. Do Plzně přišla na hostování spolu se svými spoluhráčkami Kristýnou Königovou a Veronikou Dvořákovou. „Pořád se čekalo, jak se vyvine situace v 1. lize, jestli se bude či nebude hrát. Hrát se nezačalo a kluby se tak dohodly, že budeme my tři hostovat v Plzni.“

Annamaria Patrnčiaková je výraznou házenkářskou postavou posledních let. Z Trenčína se posunula Annamaria do Michalovců, následoval Zlín. Už během interligového působení ve Zlíně navíc vypomáhala slovenská reprezentantka v 1. lize v Hodoníně. Po postupu z 1. ligy v roce 2017 se stala hned v následující sezóně Annamaria Patrnčiaková nejlepší střelkyní celé MOL ligy, během jediného ročníku nasázela 227 gólů! Sestupu Hodonína zpět do 1. ligy se jí sice zabránit nepodařilo, výkony ale přilákaly zájem Olomouce. A po dvou sezónách nakonec došlo stěhování do Lázní Kynžvart.

Ambiciózní prvoligový celek ale nyní hrát nemůže, hrát tak do konce sezóny bude mít Patrnčiaková možnost právě v Plzni. „Všechno je tu v pohodě, je to náročnější z té herní stránky. Pořádně se sladit s týmem, to nejde za den ani dva týdny. Sehrát se, to někdy trvá i rok. Každopádně snažíme se a uvidíme, jak to půjde.“ Nesouhra s ostatními byla především v prvním zápase ještě patrná, i tak ale Annamaria nastřílela proti Šaľe 6 gólů. Výrazným způsobem ale promluvila hned do následujícího utkání, 13 góly sestřelila Prešov a dopomohla k vítězství 29:27. Hned první tři duely sehrála během 7 dnů proti svým krajankám. „Samozřejmě se zajímám o to, proti komu nastupuji a kdo je náš soupeř, ale prioritou jsou vždy výkony na hřišti a je jedno, proti komu ten výkon předvedete.“

4 zápasy a 31 gólů, to je prozatímní bilance Patrnčiakové v plzeňském dresu. DHC nyní vyrazí do Prešova, kde se rozhodně bude chtít i přes problémy s marodkou utkat o body, které mají v play-out cenu zlata.

2021-03-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň