HC Zlín 29 : 22 DHC Plzeň (3.3.2021)

Plzeňské házenkářky se ze Zlína vrací bez bodu. Domácí tým využil možnosti bodově se dotáhnout právě se na svého dnešního soupeře a díky lepšímu vzájemnému utkání ho v tabulce předběhnout. Zlínský celek se dostal do vedení hned v úvodu utkání, DHC se ale drželo a oba týmy se až do 17. minuty střídaly ve vedení o jeden gól. Ve zmíněné 17. minutě proměnila sedmimetrový hod Annamaria Patrnčiaková a Plzeň tak vedla o 2 góly, 8:10. Hostujícímu týmu se navíc dařilo rovnoměrně rozdělit střelbu na více hráček, bohužel, do poločasu přišel výpadek. Do šaten šly hosté za stavu 14:11, jediný gól za 14 minut dala Kristýna Königová. Zatímco v prvním poločase se o 11 gólů podělilo 7 hráček, ve druhém poločase na stejný počet dosáhlo pouze trio Galušková – Vlachová – Patrnčiaková. Celkových 22 nastřílených gólů na Zlín nestačilo, soupeř dal o 7 gólů více a radovat se tak mohl z dalších bodů, které zajistily domácímu celku posun na 9. místo, právě před DHC.

Jako by nebylo problémů dost, přišla další komplikace už v prvním poločase. Hned v úvodních minutách se zranila Tereza Bušauerová a přidala se tak na dlouhý seznam hráček, které kvůli zdravotním komplikacím nemohou hrát. „Zápas se nám i vzhledem k této skutečnosti vůbec nepodařil. Museli jsme kvůli zranění další spojky hledat jinou alternativu a bohužel se nám to nepovedlo,“ začal hodnocení trenér hostujícího týmu Richard Řezáč.

„Obrana nám místy fungovala, ale i tak jsme nedokázali odbránit to, co se nám v jiných zápasech dařilo. Svůj den neměly dneska ani brankářky,“ pokračoval trenér Řezáč. Plzeňskému DHC se dařilo držet Zlín dál od svého brankoviště, až na několik střel z pivota a křídel se spojky do proskoků a děr v obranné řadě dostávaly jen ztěžka. Problémem byla ale střelba z dálky, Zlínu spadlo do brány z prostoru střední spojky ze střední a větší vzdálenosti téměř vše, co vyslaly hráčky domácích na bránu.

„Zraněné a nemocné hráčky nám dělají velké starosti. Nedaří se nám tyto výpadky z týmu adekvátně nahradit. Teď musíme ale ještě vydržet dva zápasy, pak nás čeká reprezentační pauza. Doufám, že během ní všechny šrámy doléčíme a připravíme se s nejsilnější možnou sestavou na závěrečnou fázi ligy.“ Tým Richarda Řezáče čeká v sobotu výjezd na hřiště Prešova, které, zatím co DHC bojovalo ve Zlíně, sehrálo neúspěšný duel v Hodoníně. Příští týden se pak DHC představí doma proti Porubě, poslednímu týmu, proti kterému ještě DHC nenastoupilo ani jednou.

Po reprezentační pauze sehraje DHC odvetu s Porubou, tentokráte v Ostravě. Poslední domácí utkání je na programu 27.3., kdy do Plzně zavítá Olomouc.

SESTAVA: Šmrhová 1, Lásková, Továrková, Slabá, Kepková 1, Bušauerová, Königová 3, Patrnčiaková 3/2, Kantnerová 1, Galušková 8/2, Řezáčová, Drozdová, Malá, Vlachová 5/1