Středeční odpoledne pošle hráčky do Zlína


Středeční odpoledne pošle hráčky do Zlína

22. kolo MOL ligy poslalo na plzeňskou palubovku Dunajskou Stredu, 20. kolo, které bude ve středu dohrávat hned 8 týmů, naopak pošle Plzeň do Zlína. Náš zítřejší soupeř si poradil ve svém posledním vystoupení s Prešovem a proti DHC tak může usilovat o posun na 9. místo na úkor plzeňského celku. Do postavení v tabulce ale může promluvit také zmiňovaný slovenský celek, Prešov nastupuje ve středu proti Hodonínu a v sobotu na své palubovce přivítá DHC Plzeň. Následující týden tak přinese malou představu o tom, jak by mohla tabulka na konci základní části vypadat.

DHC Plzeň se musí v posledních dnech oklepávat z vysoké prohry s Dunajskou Stredou, navíc také s řadou zdravotních komplikací, které tým trápí. Covid vyřadil z minulého týdne 5 hráček, 4 z nich vůbec nezasáhly do náročného týdne, kdy Plzeň odehrála 3 zápasy v 7 dnech. Návrat Andy Vlachové po prodělání nemoci komplikovaly dýchací potíže, na seznam „vypadlých“ hráček se po zápase s Prešovem přidala ještě Denisa Franzová se zraněním ruky. A problémy pokračují i nadále, na pondělním tréninku si zranění přivodila další hráčka. „Včera jsme na tréninku přišli o další hráčku, momentálně tak musíme hrát s užším kádrem,“ objasnil problémy trenér Richard Řezáč.

Do Zlína ale nevyrazí plzeňský tým s myšlenkami na nepříznivé okolnosti. Do konce základní části už příliš utkání nezbývá a před případným play-out si chtějí hráčky i trenéři vybudovat dostatečně velký bodový náskok. Utkání s tabulkovým sousedem tak patří mezi jedno z těch důležitějších. „Máme dva dny na přípravu, kterou maximálně využijeme na nastudování soupeře a na naší vlastní hru. Musíme se na toto utkání maximálně zkoncentrovat, i s výhledem na play-out.“

Vzájemné utkání na domácí palubovce skončilo remízou, v půlce prosince tak získalo DHC první bod do tabulky. Celé utkání bylo vyrovnanou záležitostí a podobný průběh očekává trenér Richard Řezáč i tentokrát. „Bude to tuhý boj s tabulkovým sousedem. Domácí utkání bylo otevřené do poslední minuty. Náš soupeř je houževnatý tým a na domácí palubovce bude ještě o něco silnější,“ představil trenér Řezáč své dojmy před zápasem.

Utkání se Zlínem začíná ve středu od 17:00, střetnutí ve zlínské hale Datart bude možné jako tradičně sledovat na TVCOM.

2021-03-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň