DHC Plzeň 22 : 35 Dunajská Streda

22. kolo ženské MOL Ligy tentokráte drama nepřineslo. Na palubovku Plzně přijela Dunajská Streda, pátý tým tabulky, který se až do nedávna těšil z jedné jediné prohry. V utkání proti DHC už měly hráčky hostů o další 2 prohry více, se svým soupeřem měl ale pozitivní bilanci z úvodního utkání. Na slovenské palubovce prohrála Plzeň před 14 dny 28:19 a vysoký náskok si budovala Dunajská Streda i tentokrát. Plzeň se po gólech Andrey Vlachové a Lindy Galušková dostala v úvodních minutách do vedení 2:0, ještě v první patnáctiminutovce ale otočila Streda na 3:9. Plzeň poté snižovala celý druhý poločas, o přesné zásahy se podělily Pavlína Lásková, Sára Kantnerová a také Annamaria Patrnčiaková. Úvod druhého poločasu, do kterého vstupovalo DHC s mankem 6 gólů, nabídl červenou kartu, kterou za 3 dvouminutové tresty inkasovala hráčka hostů Kristina Pastorková. Ani to ale Stredu nijak nerozhodilo. A po deseti minutách druhé půle již měl slovenský tým desetibrankový náskok. Nejlepší střelkyně hostů Kata Juhos a Beatrix Élő zvyšovaly před závěrečnou čtvrthodinou už na 14:28. DHCéčko dostalo v závěru zápasu alespoň kosmeticky upravit výsledek, opět se činila Annamaria Patrnčiaková, která byla s 9 góly podruhé za sebou nejlepší střelkyní utkání. Dunajská Streda si i tak odvezla vysoké vítězství, v Plzni zvítězila 22:35.

Náročný slovenský týden má tak Plzeň za sebou. Po sobotní prohře s Šaľou a čtvrtečním vítězství proti Prešovu odehrálo DHC i poslední domácí utkání se slovenským týmem. Do Plzně zavítají v hlavní části už jen 2 české týmy. Naopak, na hráčky Plzně ještě 3 výlety na Slovensko čekají.

„Výsledek vypovídá jednak o kvalitě soupeře, jednak o našem náročném týdnu. Holky mají v nohách druhý zápas ve třech dnech, třetí za týden, další dva je příští týden čekají. V týmu máme hráčky po Covidu, které nemůžou ten zápas respiračně zvládnout, další jsou zraněné. Museli jsme tedy míchat sestavou, dneska do zápasu zasáhla poměrně rovnoměrně opravdu celá lavička,“ uznal kvalitu soupeře trenér Richard Řezáč a zároveň také shrnul vše, co utkání předcházelo. Plzni nadále chybí několik hráček, po utkání s Prešovem se k nim kvůli zranění ruky přidala také Denisa Franzová. Ta tak utkání sledovala z pozice vedoucího týmu.

„Teď máme 3 dny před zápasem se Zlínem, opět to není moc času, ale snad se dáme do kupy, aby byl zápas ve Zlíně vyrovnanější partií než dnes,“ shrnul stručně další program svého týmu trenér domácích. Plzeň vyrazí ve středu do Zlína, v sobotu pak do Prešova. Následně je podle aktuálního rozpisu na řadě dvojzápas s Porubou, březen uzavře poslední domácí střetnutí proti Olomouci. Úvod dubna nabídne poslední dva zápasy, Plzeň vyrazí do Šaľy a do Michalovců.

SESTAVA: Řezáčová, Mancellari - Bušauerová 1. Königová 1, Galušková L. 2, Lásková 3, Patrnčiaková 9/2, Kantnerová 3, Kepková, Drozdová, Továrková 1, Šmrhová 1, Vlachová 1, Slabá