Třetí domácí zápas v jednom týdnu, po 14 dnech se znovu utkáme s Dunajskou

Náročný program pokračuje pro hráčky DHC třetím domácím zápasem proti slovenskému týmu v řadě. Minulou sobotu plzeňský celek nestačil na Duslo Šaľa, ve čtvrtek naopak porazil Prešov. Poslední slovenský celek, který na západ Čech ještě nezavítal a proti kterému v sobotu 27. února Plzeňanky nastoupí, je Dunajská Streda. Druhý nejlepší tým ze země našeho východního souseda prodloužil svoji vítěznou šňůru právě proti Plzni na 8 zápasů, pak ale hned dvakrát Dunajská Streda padla. Před zápasem s Plzní si ale poradila na domácí palubovce Streda se Zlínem a v hale 31. ZŠ tak budou oba týmy chtít navázat na předchozí vítězné působení.

„Utkání s Dunajskou Stredou máme ještě v živé paměti, na palubovce soupeře jsme drželi krok do dvacáté minuty, na tuto pasáž chceme navázat,“ připomíná trenér domácího týmu utkání, které se hrálo přesně před dvěma týdny. Dunajská Streda v úvodních minutách dotahovala a teprve po dvaceti minutách se dostala poprvé do vedení o 2 góly. Zbytek utkání už byl ale v režii slovenského týmu. To by trenér Řezáč na domácím hřišti nerad nedopustil.

„V zápase s Prešovem jsme bohužel přišli o jednu hráčku, ale věřím, že děvčata se semknou a dokáží jí nahradit. Vítězství nám nalilo do žil čerstvou krev a chceme být tak i proti Dunajské minimálně důstojným soupeřem.“ Spolehnout se chce trenér domácího týmu na funkční obranu, která byla základem vítězství proti Prešovu, byť čísla to úplně nedokazují. „I přes 27 obdržených gólů nám obrana fungovala, práci holek v poli podpořily brankářky 50% úspěšností zákroků. Pokud nám to vydrží, tak budeme schopní využívat rychlých protiútoků a být o to více nebezpeční.“

Jediný volný den mezi zápasy využil tým k jednomu tréninku, po něm nastoupí hráčky už k samotnému střetnutí. „Víc než o tom jednom tréninku před zápasem to bude záležet na domácím samostudiu a na dobrém nastavení hlav,“ uzavřel Richard Řezáč svůj pohled na zítřejší střetnutí. To začíná jako již tradičně v 17:00, fanoušci mohou podpořit tým opět u obrazovek TVCOM.

Po zápase s Dunajskou Stredou čekají v příštím týdnu na plzeňské hráčky dva duely venku. Jediný celkem, proti kterému ještě DHC nenastoupilo je po čtvrtku Sokol Poruba, dvojzápas s ostravským týmem je pak na programu hned po těchto střetnutích. Do konce základní části zbývá před sobotním zápasem odehrát 8 utkání, 3 z nich, proti Dunajské, Porubě a Olomouci, budou hrát hráčky doma.