DHC Plzeň 29 : 27 ŠŠK Prešov

Několikrát odložené utkání s Prešovem se ve čtvrtek nakonec přeci jen odehrálo. Plzeňské házenkářky nastoupily k dohrávce 8. kola MOL ligy na domácí palubovce a v bojovném zápase se zaslouženě dočkaly po 3 neúspěšných utkáních opět bodového zisku! Gólový účet otevřela po svém návratu z karantény Andrea Vlachová, po které se nadvakrát prosadila také Pavlína Kepková a Linda Galušková. Do desáté minuty si Plzeňanky vypracovaly náskok 3 gólů, který se ještě Prešovu podařilo smazat. Následovala ale série gólů našich lednových posil, Annamaria Patrnčiaková a Kristýna Königová dostaly Plzeň zpět do čtyřbrankového náskoku. Závěr druhého poločasu poznamenalo velké množství vyloučení, které pomohly o něco více hostům, kteří stáhli na poločasový výsledek 16:14. Druhý poločas plzeňské DHC výborně těžilo z obranné hry, ať už kvalitní bloky, tak i vynikající výkon brankářky Karin Řezáčové umožňovaly rychlý protiútok, v němž byla téměř neomylná Annamaria Patrnčiaková. V závěrečných 20 minutách dala 8 ze svých celkově 13 gólů, ten poslední 3 minuty před koncem. Úspěšná sedmička na 29:27 byla poslední přesnou střelou, žádný další gól nepadl a Plzeň získala svůj šestý a sedmý bod do interligové tabulky.

Trenér Richard Řezáč mohl být po několika neúspěšných zápasech opět spokojený s výborným týmovým výkonem. „Každá hráčka, která byla na hřišti, tam nechala své maximum a holky makaly na 100% po celých 60 minut. V pondělí jsme holkám trochu vyčítaly, že to nám chybí, že na svůj maximální výkon se v zápase většinou dostane jedna, dvě hráčky. Dnes makaly všechny,“ ocenil svůj tým na úvod trenér Řezáč. Ten musel naopak řešit častá vyloučení, které navíc velmi často končily také sedmimetrovým hodem. „Vyloučení bylo hodně na obou stranách. Ty naše tresty navíc přicházely v těžkých momentech, takže jsem rád, že to holky nezlomilo.“

Na papíře se v zápise o utkání nejvíce vyjímá 13 přesných zásahů Annamarie Patrnčiakové. Nejčerstvější posila našeho týmu využívala jak svých pozic na křídle, tak téměř bezchybné koncovce v rychlých protiútocích. Do těch jí opakovaně posílala Karin Řezáčová, která především ve druhém poločase předvedla další ze svých úžasných vystoupení. Definitivní klid dala svému týmu právě ona svým úspěšným vyběhnutím proti přihrávce soupeře. Těšit se mohla ale z celého svého týmu, který především v obraně podal stoprocentní nasazení. „Pár nepřesností v zakončení si hned holky doslova odmakaly v obraně, kde nás podpořila také brankářka. 2 body s Prešovem se rozhodně počítají.“

DHC se po vítězství nad Prešovem dostává právě před svého soupeře na 9. místo v interligové tabulce. Teoreticky je stále možný útok na play-off, reálně se ale hráčky těší především z dalšího navýšení náskoku na Hodonín a Zlín, se kterými především bude Plzeň bojovat v případném play-out. Odpočinku si ale hráčky příliš nedopřejí, už v sobotu je čeká opět slovenský protivník, na palubovku 31. ZŠ přijede Dunajská Streda.

SESTAVA: Patrnčiaková 13/3, Vlachová 2, Mancellari, Továrková, Šmrhová, Franzová 2. Řezáčová, Kepková 2, Galušková 7/5, Kantnerová, Boháčková, Lásková 1, Slabá, Königová 1, Bušauerová 1, Drozdová