Program na zítřek: Několikrát odložené utkání s Prešovem


Program na zítřek: Několikrát odložené utkání s Prešovem

Na palubovku Plzně přijede ve čtvrtek další slovenský tým. ŠŠK Prešov, s nímž se mělo DHC v průběhu této sezóny již několikrát utkat. Karanténa jednoho i druhého týmu a problémy s dopravou, které by neodporovaly vládním nařízením, však utkání opakovaně odkládaly. Dohrávka 8. kola se tak odehraje až nyní, na konci února. A rozhodně nepůjde o zápas z povinnosti, před každým dříve plánovaným termínem se DHC připravovalo na souboj o body. Situace není rozdílná ani teď. I přes potíže s karanténou některých hráček a náročný program bude chtít plzeňský celek vytěžit z utkání co nejvíce.

Prešov se nachází v tabulce ve velmi podobné pozici, jako Plzeň. Ve 12 odehraných zápasech získal totožný počet bodů jako náš tým. Prešov má ještě jedno utkání k dobru, nicméně ve čtvrtek se bude jednat o přímý boj o 9. místo v tabulce. Hned v prvním zápase sezóny Prešov uspěl doma s Pískem, na jehož palubovce pak v lednu remizoval. Dalším bodovým ziskem pak byla výhra o gól s Hodonínem. S 5 body a velmi podobnými statistikami je zatím Prešov o skóre před Plzní, očekávat se tak dá vyrovnané střetnutí.

Příprava na zápas začala hned po zápase s Šaľou. „V týdnu jsme se rozebrali první polovinu soutěže a detailně jsme si popovídali a rozebrali příčiny našich nepovedených výkonů, obzvláště na domácí palubovce. K zápasu s Prešovem se každopádně připravujeme standartním způsobem a studujeme videa se hrou soupeře,“ přiblížil posledních pár dní trenér Řezáč. Se svými svěřenkyněmi by rád navázal na závěr ledna, kdy se týmu podařilo dvakrát v řadě zvítězit. Dopomoci k tomu má i další změna v sestavě, tentokráte ale vítaná.

„Předpokládám, že do sestavy se naplno vrátí Andy Vlachová. Očekávám od všech hráček zlepšený herní projev a kolektivní pojetí celého utkání. Máme před sebou velmi náročných 10 dní, každý úspěch pro nás bude do dalších zápasů velkou motivací!“ povzbuzuje svůj tým před čtvrtým česko-slovenským duelem svůj tým trenér Řezáč.

Situace v tabulce se začíná vyjasňovat, i když týmy mají stále úplně jiný počet odehraných zápasů. Předposlední Zlín nastoupil letos do utkání jedenáctkrát, lídři tabulky z Mostu už mají za sebou 16 duelů. Nedojde-li ale k zásadním výsledkovým překvapením, situace v tabulce se ale ani tak příliš měnit nebude. Most je již jistým účastníkem českého play-off, jistým krokem si pro své místo jde také Slavia a Olomouc. Naopak velmi malé šance na účast v TOP4 české části má trojice Hodonín, Zlín a DHC Plzeň. O poslední volné místo v play-off se tak budou rvát Poruba a Písek.

DHC Plzeň tak bude ve zbytku základní části bude bojovat o každý bod, který se bude v play-out hodit. Utkání s Prešovem sledujte od 17:00 na TVCOM!

2021-02-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň