DHC Plzeň 23 : 29 Duslo Šaľa (20.02.2021)

Druhé utkání proti slovenskému celku na domácí půdě je po sobotě minulostí. Na palubovku 31. ZŠ přijelo Duslo Šaľa, osmý tým MOL Ligy. Náš soupeř měl doposud z českých palubovek nepříznivou bilanci, body se mu nepodařilo nasbírat ani v jednom ze 3 případů. V Plzni se mu to na čtvrtý pokus přeci jen podařilo. O úvodní gól zápasu se postaralo nové jméno na plzeňské soupisce, Annamaria Patrnčiaková. Obrany hrály v první třetině utkání velkou roli, oba týmy se na každý gól dost natrápily. Ve dvacáté minutě vyrovnávala Patrnčiaková svým čtvrtým gólem na 6:6. Posledních 10 minut ale útok soupeře využil svých šancí lépe a především díky gólům Natálie Némethové šly do kabin hosté s náskokem 8:13.  Úvodní minuty druhého poločasu patřily Plzni, prosadila se Linda Galušková a další nováček domácího týmu, Natálie Továrková, snížila na rozdíl 3 gólů. Utkání se rozhodlo mezi 40. a 55. minutou. Soupeř využíval především z křídel téměř každou svoji příležitost a odskočil na desetibrankový rozdíl. Závěrečné minuty umožnily DHCéčku zkorigovat skóre, v závěrečných vteřinách stanovila konečný stav 23:29 Anna Šmrhová.

Utkání bylo zajímavé hned z několika úhlů. Ačkoliv do hal bohužel stále nemohou diváci, DHC dokázalo utkání v rámci dohrávky 12. kola nejvyšší ženské soutěže „vyprodat“. Prázdná sedadla před zápasem zaplnily desítky fotografií našich hráček napříč všemi věkovými kategoriemi a funkcionářů, kteří tak po dlouhé době mohly utkání sledovat „na vlastní oči“.

Netradiční byl také příjezd našeho soupeře. Těsně před Plzní se slovenskému celku porouchal autobus a ten tak nebyl schopný na místo utkání dorazit. Domácí hráčky tak před zápasem místo míče vzaly do ruky klíčky od aut a svého soupeře si doslova přivezly. Po zápase v hodnocení našim hráčkám za tuto rychlou akci poděkoval také hostující trenér Peter Pčola.

Samotné utkání viděl trenér Richard Řezáč jako souboj dvou poločasů. „Jeden jsme odehrály daleko za našimi možnostmi, druhý byl po zlepšené koncentraci a bojovnosti o něco lepší. Stále se potýkáme s velkým množstvím technických chyb, to nás hodně sráží. Většina z nich vzniká z nervozity a nezkušenosti, pokud se nám tyto nedostatky podaří odstranit, budeme daleko vyrovnanějšími soupeři.“

Tým se v posledních dnech potýká s nepříjemností v podobě karantény několika hráček. Na pomoc tak plzeňskému celku přišly v jarní části formou hostování nové tváře. V posledních 3 zápasech nastoupilo poprvé v dresu DHC hned 5 hráček. Proti Dusle Šaľa si premiéru odbyly Natálie Továrková a šestigólová slovenská reprezentantka Annamarie Patrnčiaková. Ani to ale na Šaľu v sobotu nestačilo.

„Stále máme na čem pracovat a doufám, že ještě v této sezóně se budeme prezentovat lepšími výkony. Potenciál v týmu rozhodně máme, bohužel se nám ho v tomto složitém období stále nedaří plně využít.“ Tým Richarda Řezáče nyní čeká čtvrteční dlouho odkládané střetnutí s Prešovem, příští sobotu pak přijede Dunajská Streda.

SESTAVA: Řezáčová, Kepková 1, Königová 2, Mancellari, Drozdová 1, Továrková 1, Patrnčiaková 6/2, Slabá, Bušauerová 1, Lásková 2, Šmrhová 2, Kantnerová 1, Galušková L. 5/3, Franzová 1, Malá