Se slovenskou Šaľou začne v sobotu náročný program


Se slovenskou Šaľou začne v sobotu náročný program

Po zápase v Dunajské Stredě se zápasy vrací zpátky do Plzně. Na domácí palubovce teď hráčky DHC chvíli zůstanou, v rámci "Slovenského týdne" odehrají hned 3 duely v řadě proti slovenským týmům právě na domácí palubovce. Zápasová nálož tím ale neskončí, protože na příští týden jsou naopak na programu 2 utkání venku. Celkem to tedy dělá 5 zápasů, které musí DHC odehrát ve 14 dnech! Zápasový kolotoč odstartuje v sobotu 20.2. proti Duslu Ša´la, slovenskému celku na 8. místě interligové tabulky, který nasbíral dosud 9 bodů.

Otázkou zůstává, nakolik se povede stanovený rozpis dodržet. Už jednou se DHC připravovalo na náročný týden, ze kterého chtělo vytěžit 4 body. Po prohře s Hodonínem ale na další utkání s Prešovem nedošlo a do Dunajské Stredy odjížděl tým oslabený o 3 hráčky a s výrazně narušenou tréninkovou přípravou. Pokud ale nenastane žádný problém v podobě dalších pozitivních testů na kterékoliv straně, čeká na hráčky bohatý program. K zápasu mají nastoupit každý třetí den po dobu dvou týdnů.

„Čeká nás 5 zápasů ve 14 dnech. Bude to velmi náročné na přípravu, ale začnou se nám během této doby vracet hráčky, které jsou momentálně v karanténě. Snad se brzy dostanou i do herní a kondiční pohody,“ doufá trenér Řezáč v bezproblémový návrat všech svých svěřenkyň. Hráčky, které má momentálně k dispozici, nastupují již v sobotu do druhého domácího střetnutí se slovenským celkem. Dosud na plzeňskou palubovku zavítal pouze suverén z Michalovců. Nyní má přijet Šaľa.

„Šaľa má mladý a přesto zkušený tým, který se opírá o svoji střední spojku Ráckovou, jenž svým herním nasazením dokáže strhnout tým k dobrému výkonu. Jsou velice agresivní v obraně, snaží se získat míč a hrát poměrně rychlou házenou. My se budeme snažit jejich hru co nejvíce narušovat a nedovolit jim dostat se do tempa,“ rozebírá klíč k úspěšnému utkání trenér Řezáč. Oproti minulému utkání mu ze sestavy vypadla další hráčka, celkově je tak tým oslaben vedle dlouhodobých zranění ze začátku sezóny ještě o další 4 hráčky, které nebudou minimálně na nejbližší utkání moci zasáhnout.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Hráčky se nám začínají střídat na jednotlivých postech a musí hrát tam, kde by za normální situace nehrály. Nastoupíme s tou sestavou, kterou máme momentálně k dispozici, nechceme utkání odkládat. Moc místa v kalendáři už není a další dohrávky už by za aktuální situace žádné straně neprospěly.“ Trenér Řezáč ale zůstává i tak optimistický, na domácí palubovce umí DHC překvapit, v předminulé sezóně se o tom přesvědčil nejeden favorit, letos body v Plzni nechal například Písek. „Musíme se dostat na hranici našich schopností. Pak by mohl mít zápas náboj, i kvalitu.“

Zápas s Šaľou je ale jen začátek náročného období. Program DHC na příštích 14 dní bude doslova ve formátu trénink – zápas – trénink – zápas. Hned trojice zápasů v řadě přivede na domácí palubovku slovenské celky. Aktuální rozpis má následující podobu:

20.02.2021 – 17:00 | DHC Plzeň vs Duslo Šaľa
25.02.2021 – 17:00 | DHC Plzeň vs ŠŠK Prešov
27.02.2021 – 18:00 | DHC Plzeň vs Dunajská Streda
03.03.2021 – 18:00 | HC Zlín vs DHC Plzeň
06.03.2021 – 18:00 | ŠŠK Prešov vs DHC Plzeň

Všechny domácí zápasy a utkání ve Zlíně bude možné jako tradičně sledovat na internetové televizi TVCOM. Dostupné by tentokráte mělo být i střetnutí v Prešově, o způsobu vysílání dáme včas vědět.

2021-02-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň