Dunajská Streda 28 : 19 DHC Plzeň (13.2.2021)

Premiéru na Slovensku mají naše hráčky za sebou. V oslabené sestavě vyrazily v sobotu do Dunajské Stredy, kde se utkaly s domácím, stále vzůru stoupajícím týmem. Dunajská Streda roli favorita utkání potvrdila, byť první poločas nabídl vyrovnanou podívanou. V 10. minutě DHC díky gólům Pavlíny Kepkové a Lindy Galuškové vedlo 2:4. Dunajská skóre otočila, svým premiérovým gólem v této sezóně vyrovnávala brankářka Karin Řezáčová. Až v poslední desetiminutovce se domácí tým vyrazněji utrhl a do kabin šel za stavu 12:8. Sérií gólů na začátku druhého poločasu se pak náš soupeř dostal do rozhodujího náskoku 19:10. Devítibrankový rozdíl pak provázel téměř celý druhý poločas až do závěrečných minut a konečného výsledku. Dunajská Streda vyhrála 28 : 19 a posunula se na čtvrté místo v tabulce, odehráno má navíc stále o několik utkání méně, než zbytek ligy.

I přes výpadek 3 hráček, se kterým se musel kvůli pozitivním koronavirovým testům plzeňský tým vypořádat, odehrálo DHC první třetinu zápasu jako rovnocený soupeř. "Drželi jsme se do dvacáté minuty. V zápase jsme byli, dokud jsme dokázali hrát bez technických chyb," přiblížil první poločas Richard Řezáč. Gólově se tým mohl opřít o stabilní střelkyně, Lindu Galuškovou a Denisu Franzovou. Na hřiště se ale dostala také širší lavička, oproti poslednímu zápasu s Hodonínem dostala soupiska hned 8 změn. "Přestože jsme odjeli ve zcela jiné sestavě než v posledním zápase, dokázali jsme si po herních kombinacích vytvářet šance. Do zápasu zasáhly i hráčky, které nehrají a nasbíraly tak další minuty a zkušenosti."

Dunajská Streda jede na vítězné vlně, po remíze s Šaľou a prohře v Michalovcích v úvodu sezóny nenašla od té doby přemožitele a po 8 vítěztvích v řadě, včetně výhry nad Mostem, vystoupala až na 4. místo interligové tabulky. "Dunajská má velmi zkušený tým a věřím, že v tabulce bude nadále stoupat. Naše děvčata si zaslouží pochvalu za přístup a nasazení, vzhledem k tomu, jak vypadal ten týden před zápasem," uzavřel trenér Richard Řezář hodnocení.

SESTAVA: Řezáčová 1, Malá, Mancellari - Melicharová, Galušková D. 1, Galušková L. 9/2, Drozdová L., Franzová 3, Slabá, Kantnerová 1, Bušauerová 1, Kepková 3, Šmrhová, Lásková